Szamosi Endre 2014. március 5. 07:16

Tuják a szobor mellé

Tuják a szobor mellé
Szamosi Endre, a 4. sz. választókerület önkormányzati képviselője saját kezűleg ültetett tujákat a Holló László szobor környékén néhány nappal a Kossuth-díjas festő születésének évfordulója alkalmából tervezett, koszorúzással egybekötött ünnepség előtt.

– Szeretnék ezzel is hozzájárulni, hogy március 6-án méltó körülmények között tudjunk megemlékezni városunk szülöttéről. Decemberben kezdeményezésemre már térburkolat került a szobor köré. Mivel a térburkoló anyagot felajánlásként kaptuk, ennek a beruházásnak csupán a munkadíj költsége terhelte a város költségvetését. Nem sokkal korábban a szoborral szemben lévő Holló-ház vakolatát javítottam ki egy segítővel közösen, és újrafestettük a homlokzatot is. Azt gondolom, ez is része a nagy művész emléke méltó ápolásának.

Kövessen minket a Facebookon is!