Közélet 2014. március 10. 18:00

Egy kupica pálinka 90 évesen is jólesik reggelente

Képgaléria
Egy kupica pálinka 90 évesen is jólesik reggelente
Virág Jánost köszöntötte 90. születésnapja alkalmából Kapus Krisztián polgármester. János bácsi családi körben fogadta a jókívánságokat és az oklevelet VII. kerületi tanyájukon, ahol Zoltán fiával élnek együtt. A szépkorú férfi szűkszavú volt a köszöntéskor. Annyit azért elárult, hogy reggelente szívesen megiszik egy-egy kupica pálinkát. A televízió nem köti le, de a nótaműsorokat kedveli. Örvend a tavasznak, mert így a szabadban töltheti mindennapjait.

János bácsi 1950-ben kötött házasságot Szécsényi Erzsébettel, akit az elmúlt év tavaszán veszített el. Kilenc gyermekük született, közülük már csak heten köszönthetik születésnapján. Amikor az unokákról kérdezték, számolásba kellet kezdenie családtagjai segítségével, miután kiderült, hogy 13-an vannak, de 8 dédunoka is meg szokta látogatni. A nagycsaládra az előszobában kifüggesztett nagyméretű fotó emlékezteti nap, mint nap.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!