Félegyháza és térsége felkészült az uniós pályázatokra
Rákossy Balázs elmondta, 2017 közepéig szeretnének minden pályázati forrást megnyitni. Elsősorban a foglalkozás bővítéséhez kívánnak támogatást nyújtani, a magyar tulajdonú kis- és középvállalkozásokat, a feldolgozó ipart fejlesztve. Legfontosabb területekként a jármű-, az élelmiszer-, a gyógyszeripart, valamint az egészségügyhöz kapcsoló tevékenységeket, beruházásokat említette.
Lezsák Sándor a térség országgyűlési képviselője arról szólt, hogy a körzetben Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa és Izsák által közösen működtetett gazdaságélénkítő egyesület eredményesen hangolja össze a fejlesztési igényeket. A siker kulcsa lehet, ha az önkormányzatok és vállalkozások nem látványberuházásokban gondolkodnak, hanem a gazdaságot élénkítő, a térséget fejlesztő elképzeléseket fogalmaznak meg.
Csányi József arról számolt be, hogy Kiskunfélegyházán a gazdaságfejlesztés kiemelt szerepet kap. A konkrét fejlesztési tervek már kidolgozottak. Ezek alapján az önkormányzat tulajdonában és működtetésében lévő intézmények energetikai ellátásának fejlesztését, megújítását szeretné elérni a város. A jelenlegi ipari park területének 90 százalékát már birtokba vették a vállalkozások. Ezért indítjuk el az „Ipari Park 2.” programot, amihez 1,4 milliárd forintos támogatást szeretnénk elnyerni. Ezt a pályázati elképzelést a környező települések polgármestereivel közösen alakítottuk ki, és már benyújtották a megyei közgyűlés elnökéhez.
A városközpont fejlesztése, felújítása érdekében Félegyháza bekapcsolódik a Zöld Város programba is –tette hozzá a polgármester.
s. r.