60 éve érettségiztünk...
Az 1958-ban, az egykori egykori Petőfi Sándor Általános Gimnáziumban érettségizett öregdiákok találkoztak Kiskunfélegyházán, május 26-án.
RészletekAz 1958-ban, az egykori egykori Petőfi Sándor Általános Gimnáziumban érettségizett öregdiákok találkoztak Kiskunfélegyházán, május 26-án.
RészletekKiskunfélegyházán rendezték meg az ECO-SCHOOL nyitókonferenciáját.
RészletekJeanne Louis Calment 122 esztendőt, összesen 44 724 napot élt francia nő véleménye az életről.
RészletekA nyári munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából felnőttnek számítanak. Bejelentésükre, adózásukra – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében.
RészletekA Szakmaközi Művelődési Ház évtizedek óta Félegyháza fontos közösségi, közművelődési centruma. Ma is számos nyugdíjas közösségnek, művészeti csoportnak nyújt otthont, miközben kiállításokkal, előadásokkal is várja a város lakóit, és a közösségi rendezvényeknek is helyt ad. Május 2-án, az intézmény megalakulásának 50. évfordulójára emlékeztek. A megjelenteket Rátkai Sándor intézményvezető köszöntötte, majd Kertészné Rozika, aki évtizedeken keresztül vezette a művelődési házat – neve szinte egyet jelent a szakmaközivel – a kezdetektől napjainkig ismertette a ház munkáját, a csoportok, közösségek alakulását, fejlődését, és természetesen szólt a küzdelmesebb időszakokról is. Az évfordulós ünnepségen megjelenteket az intézmény kórusa – harmonikaszóval kísérve – félegyházi népdalcsokorral szórakoztatta.
RészletekBarlangtúrán vettek részt a Kiskunfélegyházi József Attila Iskola diákjai a Budai-hegység északi részén található Solymári Ördöglyuk barlangban. Erre az extrém túrára olyan tanulók jelentkezhettek, akik már a barlang alaptúráját korábban teljesítették. A csoport végighaladt a szokásos útvonalon is, de érintette a legkeskenyebb szűkületeket, valamint a komoly ügyességet és erőt igénylő mászásokat egyaránt. A túra résztvevői a mintegy három órás barlangi kúszás-mászás után jó hangulatban és élményekkel gazdagodva indultak haza.
Részletek1920. június 4-én írták alá a versailles-i Nagy-Trianon palotában azt a békediktátumot, amely területe kétharmadával megcsonkította a történelmi Magyarországot. 2010-től ezt a napot a Nemzeti Összetartozás Napjaként tartjuk számon. A magyarok számára fájdalmas „békeszerződésre” június 4-én, Kiskunfélegyházán is emlékeztek. A megemlékezés reggel a városháza előtt, az Ereklyés Országzászló felvonásával kezdődött. Délután a Sarlós Boldogasszony Templom előtt Balla László alpolgármester emlékezett a 98 évvel ezelőtti, hatalmi döntések következményeiről. Dr. Nagy István, a Móra Ferenc Gimnázium tanára a versailles-i diktátum létrejöttéről, annak máig tartó hatásáról szólt. Szász András író, újságíró – aki Erdélyből került évtizedekkel ezelőtt városunkba – szenvedélyes szavakkal fejtette ki az egykori döntéssel kapcsolatos elítélő gondolatait. A beszédek után a városvezetés és a helyi szervezetek, iskolák koszorúk elhelyezésével, mécsesek gyújtásával emlékeztek a 98 évvel ezelőtt történt, a magyarság számára súlyos következményekkel járó szerződésre. A megemlékezésen műsorral közreműködtek a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola 7. osztályos tanulói, akiknek ez volt a Határtalanul pályázatuk zárórendezvénye, valamint Varga Mihály népművész.
RészletekAz 1848-49 es forradalom Kiskunfélegyházára és a Jászkun kerületre gyakorolt sorsfordító hatásairól tartott előadást a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban Bánkiné dr. Molnár Erzsébet. A történész-levéltáros a szabadságharc 160. évfordulójának évében nem a hadi eseményekre koncentrált, hanem arra, hogy a 48-as törvények nyomán milyen meghatározó társadalmi, gazdasági változások következtek be.
RészletekMotorosrendőrök mentettek kiscicákat az M5-ös autópályán. Nemcsak megetették és megitatták őket, de gazdát is kerítettek az elhagyott apróságoknak.
RészletekMécs László szívhez szóló – a Vadócba rózsát oltok, hogy szebb legyen a föld című – szép versét juttatta eszembe az iskolaudvar rendezésének szándéka. A versbéli öregember az élet nehézségeire, veszteségeire adott válaszul a kertjében mindenhol szemet gyönyörködtető szép rózsákat ültetett, oltott. A szép kert látványa indította beszélgetésre a költőt, aki megismerve az öreg „mindenek ellenére, mégis” filozófiáját, ráérzett arra, hogy a maga helyén, maga tehetségével, készségével és eszközével ugyanezt kell tennie. Azaz nem elmerülni, letelepedni a nehézségekben, problémákban, hanem tenni azt a jobbat-többet, ami ugyan nem kényelmes, általában áldozatot kíván – felvállalva, állhatatosan kitartva csinálni és tovább csinálni azt, ami tőlem telik – és akkor a földnek az az icike-picike része nemcsak szebb, de jobb is lesz.
Részletek