Autómentes Nap az életmentés és a sportos szórakozás jegyében

2019. szeptember 20. 17:30

Az Európai Mobilitás Hete programsorozat részeként Autómentes Napot rendeztek Kiskunfélegyházán, szeptember 20-án, a Városi Sportcsarnok udvarán és alulájában. Az európai kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a környezettudatosságra és fenntartható városi közlekedésre. Az esemény megnyitóján Csányi József polgármester köszöntötte a megjelenteket, többek között a helyi iskolák diákjait, akik szép számmal képviseltették magukat.

Átadták Móra Ferenc mellszobrát a Móravárosban

2019. szeptember 20. 16:00

Ünnepélyes keretek között adták át szeptember 20-án, pénteken Rieger Tibor Kossuth-díjas szobrászművész Móra-szobrát a Móravárosban. A kedves ünnepségen tiszteletét tette az alkotó, a város elöljárói, a körzet önkormányzati képviselője, intézményvezetők, a városrész lakói és diákjai.

Bodor Miklós, a művészet szabad betyárja

2019. szeptember 21. 07:30

Szeptember 19-én, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár Hattyúház termében mutatták be Bodor Miklós festőművész és grafikus alkotásaiból megjelent albumot. A jelenlévőket Kállainé Vereb Mária, az intézmény igazgatója köszöntötte.

Anyakönyvi hírek

2019. szeptember 19. 12:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2019. 37. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Idősek világnapja

2019. szeptember 18. 08:30

Szeptember 30-án, hétfőn 15 órakor rendezik meg az Idősek világnapja ünnepséget a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében.

Lezárják a Szegedi úti vasúti átjárót

2019. szeptember 17. 13:30

Fenntartási munkát végeznek az 5-ös főúton Kiskunfélegyháza belterületén, a 113-as km-nél lévő Szegedi úti vasúti átjáróban. Emiatt ma 20 órától szerda hajnali 5 óráig lezárják a főutat. A forgalmat mellékutcákra terelik. Kerülni a Csólyosi út, Csanyi út felől vagy az 5402 Majsai út - 542-es déli elkerülő út felé lehet - értesült a Rádió Smile.