Anyakönyvi hírek

2022. január 20. 12:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2022. 2. hetében újszülöttek, házasságot kötöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

A NAV új honlapja az ügyfelekről szól

2022. január 19. 12:00

Január 15-én debütált a NAV új honlapja. A szerkezet, a küllem kialakításában az ügyfelek igényei domináltak, a magánszemélyek és a szakmájuk okán érdeklődők számára is új megoldásokat kínál az információs, illetve az online ügyintézésre is alkalmas portál.

Lezárult a téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés

2022. január 18. 16:00

Lezárult az Agrárminisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára által elrendelt, a Nébih irányításával végrehajtott egy hónapos téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés sorozat. Kirívó jogsértés nem történt, a tapasztaltak szerint a koronavírus járvány elleni védekezést elősegítő higiéniai szabályokat a legtöbb élelmiszer-vállalkozás betartja.

Megmenekül a Homokhátság az elsivatagosodástól

2022. január 17. 08:00

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság kihirdette a Homokhátság vízpótlását segítő beruházás nyertes pályázóit. A „Homokhátság vízpótlása III/2. ütem" nevű projekt tervezési és kivitelezési munkáit a KÖTIVIÉP'B Kft. és a Duna Aszfalt Zrt. valósíthatja meg 1,8 milliárd forintért – írta az uniós közbeszerzési közlöny. A projekt célja a vízjogi létesítési engedéllyel rendelkező teljes homokháti vízpótlás a III. ütem keretében, amely a klímaváltozással sújtott dél-alföldi térség aszály elleni védelmét szolgálja.

Elindult a Társasjáték klub Félegyházán

2022. január 16. 16:00

Több mint ötven résztvevővel elindult a társasjáték klub Kiskunfélegyházán, amelynek első, bemutatkozó alkalma január 15-én volt a Móra Ferenc Művelődési Központban. Az ingyenes közös játékra baráti társaságok, vagy egyéni résztvevők jelentkezését várják tízéves kor felett.