Várhatólag április végén ismét volán mögé ülhetnek a tanulók

2021. április 18. 14:00

A kormányrendeletek értelmében a gépjárművezető-képzéssel foglalkozó autósiskoláknál is csak távoktatással lehetett oktatni. Mint tudjuk, csak az elméleti oktatást lehet így megoldani, ezért az iskolák felfüggesztették a gyakorlati oktatást, illetve a KAV (Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont) is március 18-ától határozatlan ideig felfüggesztette a járművezetők és közlekedési szakemberek vizsgáit – mondta el Füredi András, az egyik félegyházi autósiskola vezetője lapunknak.

Kigyulladt egy garázs Kiskunfélegyházán

2021. április 17. 14:30

Egy körülbelül ötven négyzetméteres garázs és a benne álló két autó égett Kiskunfélegyházán, az Esze Tamás utcában. Az esethez a város hivatásos tűzoltóit riasztották, akik négy vízsugárral eloltották a lángokat.

Tizenkettedik alkalommal rendezték meg Félegyházán a tavaszi virágünnepet

2021. április 17. 15:00

A főtéren ezúttal is bőséges volt a kínálat a tavaszi virágokból. Mint kiderült, a félegyháziak kedve sem csökkent, hogy kertjeiket, előkertjeiket, balkonjaikat színpompás virágokkal díszítsék. De a rendezvény kínálatát bővítette, hogy a helyi keramikusok, zöldség- és gyümölcstermelők is kínálhatták portékáikat. A helyi mezőgazdasági bolt virágföldet, növényvédőszereket kínált. A virágünnepre sok család látogatott ki, ezért is volt jó, hogy a vásárlást nem nagyon érdeklő gyerekeket egy-egy lufival ajándékozhatták meg.

Védjük a fagytól a palántákat!

2021. április 17. 16:00

Bár a piacon már többféle palánta kapható, a termelő, Czibolya Mihály is azt tanácsolja, hogy egy kis védelmet nyújtsanak ezeknek a zsenge növényeknek, ha fagyos hajnalt jelez az időjárás-előrejelzés. Ilyen lehet egy fátyolfóliás takarás, ami már jelentősen védheti a növényt a fagykártól. A takarás következtében nappal felmelegszik a talaj, a növény és a levegő és éjjel a fólia megtartja a hőt.

Összefogással újult meg a Dózsa iskolában a játszóeszköz

2021. április 17. 14:00

– A gyermekközpontúság mindig is fontos szerepet játszott a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskolában. A környezet kialakítása nemcsak az esztétikus, motiváló tanulási környezet érdekében fontos számunkra, hanem a pihenésre, a kikapcsolódásra biztosított helyszín igényes és változatos kialakítása miatt is – tájékoztatta a Félegyházi Közlönyt Gyenes Attila igazgató.

Megalakult a Nemzeti Állatvédelmi Tanács

2021. április 16. 16:00

Közös érdekünk, hogy az állatvédelem és az állatjólét ügye Magyarországon a jövőben is biztos pillérekre, tudományos és szakmai alapokra épüljön - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Nemzeti Állatvédelmi Tanács alakuló ülésén.

Titkok a levéltárból – Újvári László, a „kilométermilliomos” félegyházi pilóta

2021. április 18. 12:00

Újvári (Ujváry) László 1893-ban született Kiskunfélegyházán, iparos családban. Elemi iskolai tanulmányait az egykori Kossuth utcai iskolában végezte, kitűnő eredménnyel. A helyi főgimnázium (ma Móra Ferenc Gimnázium) diákja lett 1904-ben, ahol szintén a jó tanulók közé tartozott. Érettségi vizsgát – jeles eredménnyel – 1912-ben tett, majd tanulmányait a budapesti Műegyetemen gépészmérnökként folytatta.

Vírustaps

2021. április 18. 08:00 | Koronavírus

Emlékeznek még a tapsra? Nem volt viharos, hangjától nem robbantak szét az utcai lámpák, de ütemes volt, a szívet hevesebb dobbanásokra ösztönző, szemet könnybe lábasztó. Mint ahogy a látvány is, amikor 2020. március 14-én számosan élőben jelentkeztek be Észak-Olaszországból, hogy megmutathassák azt a civil kezdeményezést, amelyben az olaszok szombat délben a karantén miatt az erkélyről állva tapsolnak az egészségügyi dolgozókért, akik fáradhatatlanul dolgoznak a koronavírus betegeinek megsegítéséért.