Egyhetes országos ellenőrzést tart a rendőrség az utakon

2024. június 15. 18:00

Egyhetes országos akciót tart a rendőrség az utakon hétfőtől, amelynek célja az alkohol vagy drog hatása alatt, ittas vagy bódult állapotban volán mögé ülő személyek kiszűrése. Ezt az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata közölte a police.hu oldalon. A június 17. és 23. közötti akciót az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoportjának (ROADPOL) éves ellenőrzési terve alapján tartja a rendőrség.

Aranyeső ismét a PG-ben!

2024. június 15. 08:00

Harmincegy középiskola diákjai mérhették össze tudásukat a Teöreök Aladár tanulói versenyen, amelynek eredményhirdetését június 8-án tartották. Végtelen az örömünk, hisz csodás egyéni és csapateredmények születtek. Gépírásból összesen 11 tanuló versenyzett kimagasló sikerrel.

Átvette díját Téglás Dávid, a vármegye kedvenc tesitanára

2024. június 13. 20:00

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) kezdeményezésére indított „K&H mozdulj! az év tesitanára” szavazás vármegyei nyerteseit június 13-án köszöntötték. A 30 év alatti, fiatal testnevelő kategóriában Téglás Dávid, a Kiskunfélegyházi József Attila Sportiskolai Általános Iskola pedagógusa kapta a legtöbb szavazatot.

Hamisítás Elleni Világnap – első a biztonság!

2024. június 15. 14:00

Mintegy 3 000 hamis autóalkatrészt, autódiagnosztikai eszközt és szoftvert szűrt ki a piacról 2023-ban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdonvédelmi Szakmai Egyesületének (JAF) szakmai támogatásával. Ezek a termékek már biztosan nem jelentenek veszélyt az utakon, és nem okoznak kárt az eredeti termékek jogtulajdonosainak.

Anyakönyvi hírek

2024. június 13. 13:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2024 23. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.