Elbúcsúzott Rónaszéki Gábor

2022. július 3. 11:00

Július 2-án, a Sarlós Boldogasszony Templom búcsúján köszönt el Kiskunfélegyházától Rónaszéki Gábor plébános. Az ünnepi szentmise egyben Geszler Péter új plébános beköszönő szentmiséje is volt.

Júliusi áramszünetek

2022. július 2. 18:00

Az NKM Áramhálózati Kft. továbbra is elvégzi a tervezett fejlesztési és karbantartási munkákat a megfelelő biztonsági intézkedések megtételével. Kiskunfélegyházán, egyes helyszíneken az ügyfelek igénye alapján történik hálózatépítés júliusban.

Nyári nyitvatartás a városi könyvtárban

2022. július 4. 12:00

Augusztus 28-áig rövidített nyitvatartással várja vendégeit a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár. Az intézmény hétfő mellett szombaton is zárva tart. Kedden és pénteken 8-tól 17 óráig, szerdán és csütörtökön pedig 12-től 17 óráig látogatható.

Júliusban is mentsünk meg három életet!

2022. július 4. 08:00

Július 15-én, 13:30 és 15 óra között Kiskunfélegyházán, a Kunplast Karsai Zrt-nél, 21-én, 10 és 12 óra között, Fülöpjakabon, az Eötvös József Általános Iskolában, július 26-án pedig Kiskunfélegyházán, a Szakmaközi Művelődési Házban várják 9 és 12 óra között az önkéntes véradókat.

Megtartották a nyári szünet előtti bizottsági üléseket

2022. június 29. 14:00

Megtartották a városüzemeltetési és környezetvédelmi, a művelődési és szociális, a jogi és a gazdasági ügyekkel foglalkozó bizottságok üléseit június 27-én és 28-án a városháza tárgyalóiban, hogy előkészítsék és megvitassák a június 30-i képviselő-testületi ülés napirendi pontjait.

Diákként dolgozni, diákként adózni

2022. július 2. 12:00

A nyári munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából felnőttnek számítanak. Bejelentésükre, adózásukra – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében, sőt rájuk is vonatkozik a 25 év alattiak kedvezménye.