Sport 2016. november 17. 10:30

Sikerült a visszavágás

Az ötcsapatos fiú regionális kadett bajnokság 5. fordulóját rendezték meg november 16-án a Constantinum Sportcentrumban. A Félegyházi Térségi Sportiskola korosztályos csapata az első négy fordulóban három győzelmet szerzett, egyedüli legyőzőjének a SZEDEÁK „B”-nek is visszavágott a játéknapon. A fegyelmezetten, jól játszó félegyháziak magabiztos, 85-50-es sikert arattak.

Az elmúlt hetek eredményes játéka láttán bizakodva készültek a félegyháziak a SZEDEÁK „B” ellen.

A mérkőzés elején villámrajtot vettek, 8:2-es állásnál azonban gyorsan rendezte sorait a szegedi alakulat, sikerült felzárkózniuk. A 6. percben 12:10-es állásnál időt kértek a félegyháziak, ami meghozta az eredményt, így az első negyed végére 23:13-as különbség alakult ki.

A második negyed 9. percéig a különbség nem változott, 37:26-nál azonban néhány gyors indítással megnyugtató előnyre tettek szert. (42:26)

A félegyháziak a nagyszünet után betartották edzőjük intelmeit, stabilizálták védekezésüket. Kontrolláltan, maximális odafigyeléssel dolgoztak, aminek meglett az eredményessége: a harmadik negyedet 30:12-re nyerték, amely 72:38-as eredménnyel párosult.

A záró negyedben a rotáció dominált, mindenki játéklehetőséghez jutott, ennek ellenére ezt a negyedet is jobban zárták. (13:12)

Ezzel a sikerrel a félegyháziak kezünkbe került a „sorsuk”. Ha a következő mérkőzésen (2016. december 2. Hódmezővásárhelyen) győznek, akkor nagy valószínűséggel megnyerik csoportjukat és továbblépnek a csoportgyőztesek táborába.