Bugac 2017. augusztus 14. 11:30

75 éves a Bugaci Kispöfögő

Képgaléria
75 éves a Bugaci Kispöfögő
Pezsgővel, tortával, sok-sok köszöntővel ünnepelték az idén 75. éves Bugaci Kispöfögőt szombaton, Kecskeméten.

A Vasúttörténeti Alapítvány szervezésében, a MÁV Zrt. engedélyével egy napra kikerült a kocsiszínből, és ismét látható volt a keskenynyomtávú vasúton szolgáló nevezetes gőzmozdony, és néhány kocsija - adta hírül a baon.hu. A Kecskeméti Kisvasút állomásának területére sok vasútbarát és vasutas, nosztalgiázó vagy már nyugdíjas MÁV-dolgozó betért az ünnepség napján. Mint elhangzott: a 490,053 pályaszámú gőzmozdony 1942-ben készült a MÁVAG gyárában, Kecskemétre a Szobi Gazdasági Vasútról szállították át, 1983-ban. Még abban az évben el is indult a gőzvontatású nosztalgiaüzem. 1992-ben új kazánt kapott a mozdony, és főjavítását követően Bugaci Kispöfögő néven üzemelt 2009 decemberéig, a keskenynyomtávú vasút bezárásáig.


Fotó: MTI - Ujvári Sándor
 

Kövessen minket a Facebookon is!