Dr. Ónodi Izabella 2017. november 11. 09:00

A szociális ágazat dolgozóinak munkáját köszönte meg a város

Képgaléria
A szociális ágazat dolgozóinak munkáját köszönte meg a város
– Húsz esztendeje annak, hogy november 12-ét a Szociális Munka Napjaként tartják számon világszerte. Annak az ágazatnak a dolgozóit köszöntjük ma, akik a születéstől az elmúlásig minden fontos pillanatnál jelen vannak életünkben. Türelemmel, önzetlenséggel, elhivatottsággal szolgálják a társadalom valamennyi rétegét, legyen szó akár szeretetteljes gondozást igénylő kisgyermekről, beteg és elesett idősekről, otthonukat elvesztett családokról, vagy speciális figyelmet és törődést igénylő fogyatékos embertársainkról – ezekkel a mondatokkal köszöntötte Balla László alpolgármester a félegyházi szociális ágazat munkatársait november 10-én, a Szociális Munka Napján a művelődési központban.

– Városunk vezetése elismeri és nagyra becsüli a szociális ágazat dolgozóinak áldozatos munkáját. Minden intézményünk életét, működését figyelemmel kísérjük, támogatjuk azokat a törekvéseket, amelyekkel jobbá, elviselhetőbbé tehetjük az intézményekben élők mindennapjait, komfortosabbá tehetjük a fedél nélkül maradt társaink átmeneti otthonait, és nagy hangsúlyt fektetünk a bölcsődei férőhelyek számának és minőségének fejlesztésére is. A város nevében minden szociális dolgozónak köszönetet mondok munkájáért – zárta köszöntőjét Balla László.

Az ünnepi köszöntő után az alpolgármester és dr. Ónodi Izabella, a Művelődési- és Szociális bizottság elnöke elismerő oklevéllel és virággal ismerte el azok munkáját, akik a legtöbb ideje, és sok-sok munkával járultak hozzá intézményeik munkájához.

A köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért oklevelet kapott:

Daróczi Magdolna – gondozónő, Lukács Jánosné -  kisgyermeknevelő.


A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet kapott:

Zsibritáné Megyesi Erika – házigondozó, Cseri Andrásné  technikai dolgozó, Páli Lászlóné – kisgyermeknevelő, Dencs Istvánné – háigondozó, Pintér Lászlóné – vezető gondozónő, Dénesné Csenki Gabriella – gondozónő, Ráczné Szabó Miklósné – gondozónő.


A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet kapott:

Csányi Zoltán Lászlóné – kisgyermeknevelő, Nemes Gyöngyi – kisgyermeknevelő.

Az önkormányzat  dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, önzetlen odaadással végző dolgozókat.


A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó  Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

Pintér Jenő – tanyagondnok, Fekete Katalin  házigondozó, Stír Éva – gondozó, Kiss Ildikó  szociális étkeztetés felelőse, Fekete Judit – tanyagondnok, Serfőző Istvánné – tanyagondnok, Gulyás Csilla – gondozónő, Szécsényi Mónika  bér- és munkaügyi előadó.


A Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:  

Gondi Kálmánné  CSÁO szakgondozó, Dencs István Józsefné  konyhai kisegítő, Hefkó Melinda – kisgyermeknevelő, Kerekes Ágnes – kisgyermeknevelő, Kis Ferenc Józsefné  bölcsődei dajka, Mikola Jánosné  kisgyermeknevelő, Gulyásné Nagy Viktória – kisgyermeknevelő, Konczné Szalai Judit – kisgyermeknevelő, Feketéné Kovács Zsuzsanna – kisgyermeknevelő, Klinkóné Seres Klára – kisgyermeknevelő, Nemcsokné Csányi Olga – családsegítő, Buknicz Ildikó  szociális és mentálhigiénés munkatárs és Dolicsek Erzsébet  gazdasági ügyintéző.

A köszöntők és elismerések átadása után Gombás Bende, a Móra Ferenc Gimnázium tanulója szavalta el Ady Endre, Jóság síró vágya című versét, majd Csordás Tibor zenész adott műsort az ünnepelteknek és a köszöntésükre megjelent közönségnek.

s. r.

Fotók: Fantoly Márton

 

Kövessen minket a Facebookon is!