Helyi hírek 2019. szeptember 12. 07:30

Megújul a Petőfi lakótelep közösségi tere

Képgaléria
Megújul a Petőfi lakótelep közösségi tere
A nyári szünet utolsó napján megkezdődtek a Petőfi lakótelepen a Darvas téri szabadidőpark építési munkálatai. Jelenleg a gumiborítású sportpálya előkészítése zajlik. Megtörtént a „tükör” kiszedése, amit erős útalap kiépítése és a pálya szegélyezése követ. A kitermelt földet is újrahasznosítják: a park területén dombok épülnek, amelyek még izgalmasabbá teszik a játékteret.

A beruházással kapcsolatban további részleteket tudtunk meg Horváth Gábortól és dr. Ónodi Izabellától, a térség önkormányzati képviselőitől, akik elmondták: a visszajelzések alapján a körzetében élők nagyon várják már, hogy használhassák az új komplexumot. Ezért is született az a döntés, hogy az építkezés két ütemben valósul meg. Először a sportpálya és környezete épül meg, így a játszóteret a kellemes őszi napokon már használhatják a családok. A második ütemben a játszótér és környezete szépül meg új eszközökkel, bútorzattal és közvilágítással. A sportolni vágyók is megtalálhatják számításukat a lakótelep megújuló közösségi terén. A kocogókat térkővel borított futópálya, másokat kondipark csábít majd mozgásra – mondta el a képviselőasszony.

Fotó: Fantoly Márton

Kövessen minket a Facebookon is!