Sport 2019. december 15. 11:00

Teremtornával emlékeztek meg Kókai Ferencről

Képgaléria
Teremtornával emlékeztek meg Kókai Ferencről
Kókai Ferenc emlékének tiszteletére rendeztek labdarúgó teremtornát december 14-én a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A csapatok két korosztályban mérkőztek meg. A 40 év felettieknél Kiskunfélegyháza, Budapest, Kecskemét, Százhalombatta és Szeged veteránjai léptek pályára. A 60 év felettieknél Kecskemét, Kiskunfélegyháza és Szeged öregfiúi játszottak. A versenyen meghívott vendégként megjelentek Kókai Ferenc családtagjai. Az ünnepélyes megnyitón Balla László alpolgármester virággal köszöntötte Kókai Ferenc feleségét, illetve a jelenlévők egy perces gyásszal adóztak Kókai Ferenc emléke előtt.

Az ünnepélyes megnyitón Varga Ferenc ismertette Kókai Ferenc életútját:

2019. január 24-én elhunyt Kókai Ferenc, Kiskunfélegyháza labdarúgó sportjának kiemelkedő alakja.

1951. június 18-án, Kalocsán született. Tanulmányait Kiskunfélegyházán, a Petőfi Sándor Általános Iskolában kezdte. 1965 és 1969 között a Szántó Kovács János Szakközépiskolába járt és ott tett szakérettségi vizsgát. 1974-ben házasságot kötött Csontos Mariannal, akivel élete végéig tartó boldog házasságban éltek. Tamás fia és Mariann lánya két fiú és két lány unokával ajándékozta meg, akiknek boldog nagypapája volt.

Labdarúgó pályafutását 1961-ben kezdte meg a Kiskunfélegyházi Vasutas Reménység úttörőcsapatába történő leigazolásával. Később, kiemelkedő futballtudásának köszönhetően a serdülő és az ifjúsági megyei válogatottaknak állandó tagjaként ért el sikereket. 1968-ban az akkori Kiskunfélegyházi Vasas NB II-es csapatában 17 évesen, 2200 néző előtt a Debreceni Vasutas elleni 2:0-s győzelmet elérő gárdában szerepelt.

Végig kezdő tagja volt 1968-1969-ben a Kiskunfélegyházi Vasas NB II. labdarúgócsapatának. 1969 őszén került a Kecskeméti Dózsa NB I B-hez. 1970-ben kezdődött kétéves sorkatonai szolgálata, ahol a Honvéd Kun Béla NB III-at erősítette. Leszerelését követően az NB I. B-s Kecskeméti Dózsához került vissza. Az általában 4-5 ezer néző előtt lejátszott mérkőzéseken a csapat kezdő tagjaként újabb sikereket ért el. 1972-ben a Kecskeméti SC átszervezés után a második vonalat képviselő NB III. csoportjába került. 1978-ban Kiskunfélegyházán a Honvéd Kun Béla SE-vel az NB III-as osztályozón szerepelt.

Aktív labdarúgóként még 1978 végén Labdarúgó Edzői Oklevelet szerzett. A kiskunfélegyházi szövetkezet felnőtt labdarúgójaként és az ifjúsági csapat edzőjeként országos hírnevet szerzett városunknak fia, Kókai Tamás által, aki 1991-ben az országos döntőbe juttatta Bács-Kiskun megye labdarúgócsapatát. Edzői pályafutása során jelentős sikereket ért el az ifjúsági csapatoknál (Honvéd Kun Béla, Szövetkezet, KTK).

A felnőttek edzőjeként kiváló munkát végzett a Kiskunfélegyházi TK, Tiszaalpár és Kiskunmajsa együtteseinél. Jó emberi, sportemberi és nagy szeretetet adó tulajdonságaival példamutató családfő és nagyapa volt, aki nagy veszteség mindannyiunk számára.

A versenyt Balla László alpolgármester nyitotta meg.

A csapatok két korosztályban körmérkőzéseket játszottak.

A 60 év felettieknél a szegediek győztek megelőzve a kecskeméti és a kiskunfélegyházi együttest.

A 40 év felettieknél a házigazda félegyházi csapat jobb gólarányának köszönhetően múlta felül az ugyancsak 10 pontos szegedieket. A harmadik helyet a kecskemétiek, a negyedik helyet a budapestiek szerezték meg, míg ötödikként a Százhalombatta csapata végzett.

A mérkőzéseket követően közös vacsorára várták a sportcsarnokban a játékosokat. Itt adták át a csapatoknak járó okleveleket és kupákat.

Díjazták többek között a legjobb kapust is, aki a budapesti csapatból került ki. Az emléktorna legjobb játékosának Koncz Zsoltot választották.

A verseny megszervezésében nyújtott munkájáért Majoros László vehetett át elismerést.

G. Z.

 

Kövessen minket a Facebookon is!