Sport 2020. szeptember 13. 15:00

Szoros mérkőzéssel kezdett a P&P KHTK - videóval

A nyitófordulót rendezték meg szeptember 12-én a megyei I. osztályú férfi kézilabda-bajnokságban, amelynek keretében a P&P Kiskunfélegyházi HTK a D-V SE Csávolyt látta vendégül. Nézők nélkül ugyan, de izgalmas mérkőzést vívott a két csapat a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. Szoros végjátékot követően végül a vendégek örülhettek.

Mindkét együttes nagyon várta a bajnoki rajtot, hiszen hosszú kihagyást követően rendeztek újra tétmérkőzést a megyei bajnokságban. A sportcsarnokban zártkapu keretében, nézők nélkül fogadta a KHTK a Csávolyt, ügyelve a szigorú higiéniás előírások betartására.

A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, néhány perc alatt tekintélyes előnyre tettek szert. (1-7)

A fiatal félegyházi csapatnak majdnem 20 percbe került rendezni a sorokat, összeszedték magukat és a félidő végére 12-16-ra alakították az állást.

A fordulást követően még közelebb kerültek ellenfelükhöz, 20-21-es állásnál az egyenlítésre is esély nyílt, de a helyzetek kimaradtak és a kettős emberelőnyös szituációból is a vendégek jöttek ki jobban (22-25)

A hajrában ismét rákapcsolt a félegyházi csapat, ekkor újfent közel került az egyenlítéshez, de a ziccerben leadott lövés ezúttal sem talált kaput, amit a csávolyiak góllal büntettek. (26-28)

Javuló játékkal ugyan, de a félegyházi játékosok ezúttal pont nélkül maradtak. A második félidei játék azonban bizakodásra adhat okot.

Helyenként szép akciógólok születtek, illetve a védekezés is összeállt.

Értékelések:
Fekete Krisztián (vezetőedző, KHTK):
Nagyon nehéz megjósolni azt, hogy mit hoz a bajnokság. Nehéz volt megmondani, hogy mire számíthatok, hiszen hosszú időt hagytak ki mérkőzés nélkül a játékosok. Ebből kifolyólag kicsit gyakorlásnak is felfogtuk a bajnoki nyitányt, kevés idő adódott a valódi felkészülésre. A fiatal csapatunkban benne van a lendület, az akarás, ami viszi őket előre. Nehezen lendültünk játékba, de a végén nem sokon múlott a pontszerzés.

Csáki Gábor (játékos, KHTK):
Kezd összeállni a csapat, az összeszokás még alakulni fog. Tapasztalatot kell szereznünk, ha ez sikerül, akkor jó eredményeket érhetünk el. A kulcsszituációk nem sikerültek a meccs végén, de ezeken javítani szeretnénk a jövőben. Van két szinte egyenlő sorunk és remélem sikerül elkapnunk egy-két erősebb ellenfelet.

Bács-Kiskun megyei férfi I. osztály 1. ford., 09. 12.
P&P Kiskunfélegyházi HTK – D-V SE Csávoly 27-29 (12-16)

A teljes mérkőzés felvétele itt nézhető meg.