Dr. Ónodi Izabella 2021. február 25. 18:00

Franciska nénit a szeretet, a mozgás és a napi egy deci vörösbor élteti

Képgaléria
Franciska nénit a szeretet, a mozgás és a napi egy deci vörösbor élteti
A szépkorú Nagy Józsefné Franciska nénit 90. születésnapja alkalmából Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő köszöntötte fel a város nevében február 25-én, csütörtökön. Az ünnepelt ez alkalommal a hosszú élet titkáról is fellebbentette a fátylat, miszerint sokat kell mozogni, szeretni és szerető családban élni, no és vörösbort inni. Franciska néni saját bevallása szerint minden nap elfogyaszt egy decinyit az éltető italból.

Franciska 1931. február 25 én született, földműves családban. Nyolcan voltak testvérek, de sajnos már csak ő él közülük. 1948-ban ment férjhez, két gyermeke született: 1949-ben a lánya, 1954-ben pedig a fia. Tanyán laktak, férje a tsz-ben dolgozott juhászként, Franciska pedig háztartásbeli volt és disznót és libát nevelt. 1986-ban költöztek a városba, azóta itt élnek. Férje 1988-ban lett nyugdíjas, nem sokkal később, 1991-ben elveszítette őt. 2001 óta fiú unokájával él. Lánya minden másnap meglátogatja és mindenben segíti, de négy unokája és négy dédunokája is nap mint nap felhívja, vagy meglátogatja.
 
Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!