Bugac 2021. május 27. 16:00

Felújítják a gördeszkapályát Bugacon – videóval

Bugacon a térségben az elsők között, 2014-ben építettek gördeszkapályát a fiataloknak, mégpedig helyi összefogással. Az aszfaltpályát Sutus János helyi vállalkozó támogatásával Bugac Nagyközségi Önkormányzat építtette meg, az eszközöket pedig – egy sikeres pályázatnak köszönhetően – a Bugaci Futóhomok Ifjúsági Egyesület vásárolta meg és telepíttette le.

A pályát az elmúlt években örömmel és sokan használták, igazi közösségi térré vált a sport kedvelői körében. Éppen a népszerűsége miatt azonban mostanra elhasználódtak a szabadtéri eszközök, és bizonyos részei balesetveszélyessé váltak. Ezért döntött úgy az önkormányzat, hogy saját forrásból felújíttatja azt. A gyártó cég el is kezdte a munkát, és várhatóan napokon belül újra birtokba vehetik a gyerekek a gördeszkapályát, ahol újra biztonságban hódolhatnak majd kedvenc sportjuknak.
 

A videó a 2014-es átadón készült
 

Kövessen minket a Facebookon is!