Újabb lépések az eTwinning-ben
A projekteken belül a hangsúly a kommunikáción, az együttműködésen, az ismeretek megosztásán van. Egy-egy projekt résztvevői a tevékenységeken keresztül egy összeurópai oktatási közösség tagjaivá válnak. Az Európai Bizottság 2005-ben indította el az eTwinning programot, 2014 óta pedig az Erasmus+, az EU oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramjának részeként működik.
A József Attila Általános Iskola első sikeres projektrészvétele (English&Puzzles) eredményeképp eTwinning partneriskola lett. A projekt elnyerte a nemzeti és az európai minősített projekt címeket.
Az iskola diákjai a 2020/2021-es tanévben két újabb projektben vettek részt: Winter Activities in Corona Time (7 ország 11 diákcsoportjának részvételével) és S.T.A.R.T. (10 ország 17 diákcsoportjának részvételével).
A szerteágazó projekttevékenységek közös nyelve az angol, így a gyerekeknek minden nyelvi készsége fejlődik a feladatok elvégzése közben. Rengeteg Web 2.0 alkalmazással ismerkednek meg, amelyek használata során különös figyelmet fordítanak a médiatudatosságra, a biztonságos internethasználatra. A tanórán kívüli aktív idegennyelv-használat nagymértékben hozzájárul annak gördülékenyebb elsajátításához, ami a 21. századi gyerekek esetében már az alapképességek közé tartozik.
Z. A.