Sport 2021. szeptember 4. 19:20

Rangadót nyert meg a Kiskunfélegyháza II.

Tovább folytatta győzelmi sorozatát az eddig hibátlanul szereplő Kiskunfélegyháza II. labdarúgócsapata, amely a megyei II. osztály északi csoportjában ezúttal a kecskeméti SC Hírös-ÉP Sportegyesületet múlta felül. A várakozásoknak megfelelően az utolsó percekig izgalmasan alakult a ligarangadó. A félegyházi együttes végül nagy csatában kerekedett felül.

A Kiskunfélegyháza II. és az SC Hírös-ÉP Sportegyesület összecsapása most is rangadónak számított a megyei II. osztály északi csoportjában.

Mondhatni ideális időjárásai körülmények között futhattak ki a gyepre a játékosok a Honvéd Sporttelepen, szeptember 4-én.

A Kiskunfélegyháza II. két győzelemmel indította a szezont és úgy tűnt, hogy ez a lendület erre a mérkőzésre is kihat, hiszen Erős Gergő duplájával 9 percet követően már kétgólos előny alakult ki hazai részről. (2-0)

Később kiderült, hogy a jó kezdés is visszaüthet, hiszen az SC Hírös-ÉP még az első félidőben kiegyenlített kihasználva a hazai csapat visszaesését. (2-2)

A fordulást követően az 54. percig kellett várni az újabb félegyházi gólra, ekkor Szabovik György értékesített közelről egy ziccert, így ismét a Kiskunfélegyháza II. vezetett. (3-2)

A hajrában kiegyenlített játék alakult ki, az SC Hírös-ÉP nem egy esetben az egyenlítő gólhoz is közel került. Magyar Imre a hajrában ziccert is védett és a felső léc is kisegítette a hazai csapatot.

A találkozó a 89. percben dőlt el végleg, amikor is Tóth István ért el szépségdíjas gólt szabadrúgásból, amivel bebiztosította a Kiskunfélegyháza II. győzelmét. (4-2)

Mestermérleg:

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

– Nyolc perc után már két góllal vezettünk, innen sajnos visszahoztuk az ellenfelet fegyelmezetlen játékkal és a játékvezetői ítéletek sem kedveztek nekünk. Nem a legjobb arcát mutatta ma a csapat, de sikerrel lehoztunk egy újabb rangadót és immár bő egy éve veretlenek vagyunk hazai pályán.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 3. ford., 09. 04.
Kiskunfélegyháza II. – SC Hírös-ÉP Sportegyesület 4-2 (2-2)

Gólszerzők: Erős Gergő 6. p., 9. p., Szabovik György 54. p., Tóth István 89. p. ill. Bálind Ferenc 12. p., Forgó János 45. p.