Sport 2021. szeptember 11. 16:25

Megszerezte első győzelmét az Astra

A harmadik fordulóig kellett várni az újjáalakult félegyházi nagypályás U-19-es leánycsapat első sikerére a regionális közép-keleti csoportban. Az Astra-Activtek HFC – Kiskunfélegyháza szeptember 11-én a Kecskeméti LC együttesét győzte le 3-1-re a Honvéd Sporttelepen.

Sok új játékos került az Astra félegyházi csapatába. A megfiatalított gárda játékosai a bajnokság első fordulóiban még csak ismerkedtek egymással.

Az előző körben Szolnokon már megszerezték első góljaikat, szeptember 11-én pedig az első sikerüket is elérték a Kecskeméti LC ellen.

A szomszédvári rangadón egészen az első félidő hajrájáig nem született gól, ekkor Czinege Enikő talált be, így a nagyszünetben az Astránál volt az előny. (1-0)

A fordulást követően a 16 éves Milóczki Lilla váltotta gólra helyzetét, így már 2-0-ra vezetett a félegyházi csapat.

Egy óra játékot követően a Kecskeméti LC ugyan szépített, de a találatot nem követte egyenlítés. Sőt Milóczki Lilla a második gólját is elérte, bebiztosítva ezzel csapata sikerét. (3-1)

Leány Regionális U-19 Közép-Keleti csoport 3. ford., 09. 11.
Astra-Activtek HFC-Kiskunfélegyháza – Kecskeméti LC 3-1 (1-0)

Gólszerzők: Czinege Enikő 45. p., Milóczki Lilla 47. p., 68. p. ill. Szöllősi Lora 60. p.