Dr. Ónodi Izabella 2021. szeptember 16. 16:00

Készül az útfelújítás a Nádasdy utcán

Készül az útfelújítás a Nádasdy utcán
Új, kulturált és biztonságos út lesz a Nádasdy utca az 5-ös számú főút és a Bercsényi utcai közötti szakaszán. A Felsőtemetőhöz vezető, leromlott állapotú, 40-50 éves út 171 méter hosszú szakaszon újjáépül csapadékvíz-elvezetéssel és új szegélyátépítéssel együtt. Ez a fejlesztés nemcsak a térségben élőknek fontos, hanem városi jelentőségű – mondta el dr. Ónodi Izabella, a térség önkormányzati képviselője.– Az érintett szakaszon a beruházás a rossz állapotú út újraaszfaltozása mellett magában foglalja a szegély átépítését és az új csapadékvíz-csatornahálózat kiépítését is. Az előkészítő munkák keretében a meglévő vas ivóvízcsöveket műanyagra cserélték, most pedig folyamatban van a csapadékvíz-csatorna kiépítése.A fejlesztés bekerülési költsége bruttó 71,1 millió forint. A beruházás még idén elkészül. A felújítást egészen a Felsőtemetőig szeretné folytatni az önkormányzat, azonban a jelenlegi helyzetben erre csak több ütemben lesz lehetőség – számolt be a képviselőasszony.

Fotó: Fantoly Márton
   

Kövessen minket a Facebookon is!