Sport 2021. szeptember 18. 19:20

Magabiztosan nyert a Vasutas SK

Mesterhármas és négy hazai gól vezetett a Kiskunfélegyházi Vasutas SK újabb sikeréhez a Miskolczy István Sportpályán szeptember 18-án, a megyei III. osztály labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A szenvedő fél ezúttal az SC Hírös-ÉP Egyesület II. csapata volt.

Legutóbb Tiszaalpáron nyert 5-0-ra a Kiskunfélegyházi Vasutas SK, így esélyesként fogadta a kecskeméti SC Hírös-ÉP Egyesület II. gárdáját.

A félegyházi játékosok igazolva az előbb leírtakat már a 15. percben előnybe kerültek Farkas Péter góljával, amit Seres János duplázott meg a szünet előtt nem sokkal.

A helyzeteiből kettőt is gólra váltott a Vasutas SK, így 2-0-s előnyről folytatta a második játékrészt.

A kecskeméti csapat próbált nyomást gyakorolni a félegyháziakra, de a hazaiak jól állták a sarat, sőt Seres János egy gyors elfutást követően tovább növelte az előnyt. (3-0)

3-0 után egy szerencsétlen öngóllal feljebb zárkózott az SC Hírös-ÉP, de Seres János harmadik gólja végleg eldöntötte a mérkőzést.

A vendégek erejéből ezt követően már csak a szépítésre futotta, a Vasutas SK magabiztosan tartotta otthon mindhárom pontot. (4-2)

A hajrában Fütyü Illés játékos-edző is pályára lépett, aki ekként értékelte a mérkőzést:

Fütyü Illés (játékos-edző, Vasutas SK):

– Sajnos megzavart minket a 3-0 után bekapott potyagól. Nem edzünk annyit, amennyit kellene. A játékosokban van potenciál és rendes edzéslátogatottsággal akár a bajnoki címért is harcolhatnánk. A helyzeteink meg voltak, akár nagyobb aránnyal is nyerhettünk volna. A győzelmünk nem forgott veszélyben.

Bács-Kiskun Megyei III. Észak 5. ford., 09. 18.
Kiskunfélegyházi Vasutas SK – SC Hírös-ÉP Egyesület II. 4-2 (2-0)

Gólszerzők: Farkas Péter 15. p., Seres János 40. p., 55. p., 77. p. ill. Bereczki István 60. p. (öngól), Botos Krisztián 78. p.