Sport 2021. szeptember 19. 18:55

Hazai pályán nyert a Kiskunfélegyháza II.

A kerekegyházi botlást követően ezúttal hazai pályán folytatta bajnoki szereplését a Kiskunfélegyháza II. labdarúgócsapata. A megyei II. osztály északi csoportjának 5. fordulójában a Solti FC látogatott Kiskunfélegyházára.

A Kiskunfélegyháza II. három győzelem mellett csupán csak egyszer kapott ki a szezonban, így a tabella második helyéről várta a találkozót. A vendégek hat ponttal a 4. pozíciót foglalták el.

Hazai oldalon már a 11. percben megszületett a vezetés Magony László révén, de a gólt nem követték újabbak, sőt a soltiak Tóth Márk találatával a 33. percben kiegyenlítettek. (1-1)

A félidei döntetlent követően támadásban maradt a Félegyháza és a második félidő első 10 percében két gólt is elért. Előbb Polgár Szabolcs, majd pedig Erős Gergő vette be a solti kaput. (3-1)

A kétgólos előny nem tartott sokáig, a 61. percben ismét felzárkózott a Solt. (3-2)

Az utolsó félórának 3-2-es állással futottak neki a csapatok és mindkét fél előtt adódott gólszerzési lehetőség, de vagy a kapusok, vagy a kapufa mentett.

Több gól már nem született, ha nehezen is, de megnyerte az összecsapást a Kiskunfélegyháza II.

Mestermérleg:

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

– Az első félidőben már eldönthettünk volna a meccset, de összehoztunk egy gólt, illetve 4-5 ziccert kihagytunk. Mondtam a srácoknak, hogy a második félidőben is lesz lehetőségünk, amikkel éltünk is. Gólokat szereztünk, de még többet is rúghattunk volna. Örülünk a sikernek és továbbra is tartjuk a hazai veretlenségi sorozatunkat.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 5. ford., 09. 19.

Kiskunfélegyháza II. – Solti FC 3-2 (2-1)

Gólszerzők: Magony László 11. p., Polgár Szabolcs 53. p., Erős Gergő 56. p. ill. Tóth Márk 33. p., Szement Gábor 61. p.