Sport 2021. október 2. 17:55

Hatpontos mérkőzést nyertek meg

Valódi megyei rangadóra készültek október 2-án a Honvéd Sporttelepen. Az első helyezett Kiskunfélegyháza II. labdarúgócsapata a második helyen álló Nyárlőrinci LSC-t fogadta a megyei II. osztály északi csoportjában. A mérkőzésen csak egy gól született, de azt a félegyházi együttes szerezte, így itthon tartotta a három pontot.

Éllovasként nem várt könnyű feladat a Kiskunfélegyháza II. focicsapatára. A tabella második helyén álló Nyárlőrinci LSC próbált meglepetést okozni Kiskunfélegyházán.

A lelkes vendégcsapatot ugyancsak lelkes és szépszámú vendégszurkoló kísérte el. A hangulat és az időjárás ideális volt egy jó összecsapáshoz.

Nem is kellett sokat várni az első gólra, amit a 10. percben a Félegyháza II. 19 éves játékosa, Makány Nándor szerzett meg. (1-0)

A hazai gólt követően több helyzet is adódott mindkét oldalon. A hazai kapuban Magyar Imre szép védéseket bemutatva őrizte meg hálóját a góltól.

A második félidőben az elsőhöz hasonló kiegyenlített játék folyt a pályán. Egyik csapat sem tudott igazán a másik fölé kerekedni. A nyárlőrinciek elsősorban szabadrúgásokból jutottak el gólveszélyig, míg a Félegyháza gyors akciókat vezetve teremtett veszélyt.

A második félidőben a legnagyobb helyzetek hazai oldalon adódtak, de lesgólon kívül több szabályos találat már nem esett, így maradt az egygólos eredmény.

A Kiskunfélegyháza II. újabb fontos sikert elérve szilárdította meg vezető helyét a bajnokságban.

Némedi Norbert (játékos, Kiskunfélegyháza II.):

- Nehéz találkozóra számítottunk, a Nyárlőrinc nem véletlenül van a második helyen. Hullámzó volt a játék képe, akadt olyan periódus, amikor mi voltunk fölényben, de a vendégeknek is voltak jó perceik. Összességében nagyobb lehetőségekből több adódott előttünk. Lehetett volna simább is a vége, de elégedettek lehetünk és megérdemelten nyertünk.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 7. ford., 10. 02.

Kiskunfélegyháza II. – Nyárlőrinci LSC 1-0 (1-0)

Gólszerzők: Makány Nándor 10. p.