Sport 2021. október 4. 15:00

Aranyérmes a triatlon mixváltó az ifjúsági Eb-n

Aranyérmes a triatlon mixváltó az ifjúsági Eb-n
A visszafogott egyéni szereplés után a verseny utolsó napján, vasárnap húzott nagyot a magyar válogatott az antalyai ifjúsági Eb-n: a Nádas Romina, Hóbor Zalán, Dobi Lili, Trungel-Nagy Kolos összeállítású mixváltó az első helyen ért célba a török tengerparton tartott viadalon.

Borítókép és további fotók: Magyar Triatlon Szövetség
Már az antalyai ifjúsági triatlon Európa-bajnokság nyitó napja előtt komoly veszteség érte a magyar válogatottat: a csapat előzetesen legesélyesebb tagja, az augusztusban egy ideig a juniorok (vagyis az eggyel idősebb, U19-es korosztály) Európa-ranglistáját vezető Kropkó Márton a hét elején megbetegedett, így nem tarthatott a csapattal Törökországba – írta meg az Utánpótlássport oldala.A tavaly járványokokból elmaradt, 16-17 éveseknek kiírt Európa-bajnokság és fesztivál hagyományosan az egyik legrangosabb viadala az utánpótláskorú triatlonosoknak. Az esemény fesztiváljellege abban nyilvánul meg, hogy a versenyek mellett évről évre sok egyéb programmal készülnek a szervezők a fiataloknak. Ez az idén Törökországban sem volt másképpen: többek között barlangtúrán, városnézésen és hajózáson is részt vehettek.A nyitó napon tartott elődöntőkben szinte tökéletesen szerepeltek a magyar sportolók, a tizenegyből kilenc versenyző az A döntőbe jutott. A legjobban a kiskunfélegyházi Trungel-Nagy Kolos szerepelt, aki az óriási futóverseny végén a dobogóról nem sokkal lemaradva ötödikként haladt át a célvonalon, míg Hóbor Zalán a 11., Kovács Gyula a 13., Soós Gergő Gyula pedig a 27. lett, Tóth Zalán a B döntőben 14-ként végzett.A lányok között Dobi Lili zárt a legelőkelőbb (10.) helyen, mögötte Nádas Romina a 14., az ugyancsak kiskunfélegyházi Papp Laura Inez a 16., Baier Zsófia a 17., Pusztai Dóra a 18. pozícióban zárta az egyéni futamot, Lehmann Sára a B fináléban 4. helyet könyvelhetett el.A kontinensverseny a mixváltók küzdelmével zárult, amelyben, ahogyan az lenni szokott, az egyéniben két-két legjobban teljesítő fiú, illetve lány képviselhette a magyar színeket. Az így kiakakult Nádas Romina, Hóbor Zalán, Dobi Lili, Trungel-Nagy Kolos összeállítású magyar egység minden várakozást felülmúlt a vasárnap délutáni futamban, és az egyéni eredmények alapján talán kissé váratlanul, megnyerte az Európa-bajnokságot. A második helyen az olaszok, harmadikként pedig az oroszok értek be a mieink mögött. 
     

Kövessen minket a Facebookon is!