Dr. Ónodi Izabella 2021. október 17. 12:00

Szilvaünnep a Petőfi-lakótelepen

Képgaléria
Szilvaünnep a Petőfi-lakótelepen
Második alkalommal rendezték Meg a Petőfi-lakótelepen a Hagyományteremtő Szilva Napot. A rendezvénysorozat ötletgazdája és elindítója, Ónodi Izabella önkormányzati képviselő megnyitójában elmondta, hogy az elmúlt évben a járványhelyzet miatt nem tudták megrendezni az eseményt, de remélhetően a következő években még nagyon sokszor találkozhat a lakótelep és a város közössége a szilvából készült finomságokkal. Emellett bővítik is a programot szórakoztató műsorokkal, előadásokkal.

A II. Szilva Nap a Királyi Szakácsok Egyesületének közreműködésével valósult meg. Makainé Marika a megnyitón számos ínyencséget kínált kóstolásra a jelenlévőknek. Többek között sertésnyelv-pörköltet aszalt szilvával, szilvakompótot, szilvás lepényt, szilvás gombócot, szilvalekváros dereglyét és szilvalekváros palacsintát. Természetesen előkerült egy-két kis kupicányi szilvapálinka is.

Fotó: Fantoly Márton
         

Kövessen minket a Facebookon is!