Kultúra 2021. november 4. 11:00

Közös alkotással búcsúztatták az őszt a Hollókör alkotói

Képgaléria
Közös alkotással búcsúztatták az őszt a Hollókör alkotói
Az őszi szünetet és a szép időjárást kihasználva október 24-étől egy hét erejéig tartotta őszi alkotótáborát a Holló László Képzőművész Kör a Borsihalmi Művésztelepen. A tábor lakói részben köri tagok, képzett művészek, valamint képzőművészet iránt érdeklődő amatőrök voltak, összesen 18-an.

A borsihalmi alkotóheteket, hétvégékét évszakonként szokták szervezni azzal a céllal, hogy a résztvevőknek legyen módjuk tapasztalatcserére és tudjanak új technikákat, módszereket tanulni, valamint legyen lehetőségük kapcsolatokat kiépíteni. A másik fő cél, hogy az ott született és válogatott munkákból, az alkotókkal közösen berendezzék a művésztelep helységeit. Szabadon választhattak témát, többeket a kiskunsági táj inspirált, volt, akit az őszi természet csendje ihletett meg. Többféle módszert használtak, legfőképpen olaj, akrill- és akvarellfestészetet. Grafika területén pedig magas- és mélynyomású technikával születtek az alkotások, valamint jelen voltak fotóművészek is. A tábor jó hangulatban és megint sok tervvel zárult, amit a következő, februári alkalommal szeretnének folytatni, megvalósítani.
       

Kövessen minket a Facebookon is!