Dr. Ónodi Izabella 2021. november 12. 13:00

Kitüntették a szociális ágazatban dolgozókat

Képgaléria
Kitüntették a szociális ágazatban dolgozókat
Elismerésben részesítették a szociális ágazatban dolgozókat november 11-én. A kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében tartott ünnepségen Csányi József polgármester és dr. Ónodi Izabella képviselő adta át az okleveleket azoknak, akik az egész életüket mások megsegítésére tették fel.

– Ez a munka nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is nagyon megterhelő. Ezek a hétköznapi hősök fáradhatatlan munkát végeznek a rászorulókért, a hátrányos helyzetűekért, akik legyenek gyermekek, felnőttek, vagy idősek. Az ágazatban dolgozóknak hatalmas türelemre, empátiára, szeretetre van szükségük ahhoz, hogy kiválóan végezzék a munkájukat. Ezek a nehézségek az elmúlt két évben még bonyolultabbá váltak. Nem volt egyszerű a családokkal megértetni, hogy nem látogathatják meg az ellátottat, hogy a szociális intézményben lakó nem mehet ki az otthonból, és még sorolhatnánk a korlátozásokat. Mondhatnánk, hogy részben túl vagyunk ezen a nehéz időszakon, de körbenézve, és látva a maszkokat, rájövünk, hogy újabb kihívások előtt állunk. Azt hiszem, nem lehet elégszer elmondani, hogy köszönjük önöknek azt az áldozatos munkát, amit nap mint nap végeznek, amiért hálával tartozunk minden szakdolgozónak. Ezért – Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata nevében – képviselőtársaimmal úgy döntöttünk, hogy a szociális ágazatban dolgozó kollégákat szeretnénk megjutalmazni 120 ezer forint egyszeri támogatással, kifejezve hálánkat és gondoskodásunkat – hangozott el Csányi József beszédében.

A köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért oklevelet kapott:

Pelyváné Karsai Erika, a Szivárvány intézmény nyugdíjas terápiás munkatársa,

Jaksa Imre Béláné, a Szivárvány intézmény ápolója,

Gálig Erzsébet, a Szivárvány intézmény volt vezetője, nyugdíjas szociális munkatársa,

Jéga Zsolt, a Szivárvány intézmény villanyszerelője,

Kerekes Ferencné, a Dankó Pista utcai Bölcsőde kisgyermeknevelője,

és Gácsi Franciska, a Darvas-téri bölcsőde kisgyermeknevelője.

A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet kapott:

Rabi Ferencné, a Szivárvány intézmény nyugdíjas konyhai kisegítő munkatársa,

Szondiné Kovács Erzsébet, Polyákné Tóth Erzsébet Tünde és Varga Zoltánné, a Szivárvány intézmény ápolói,

Gürtler Józsefné, a Szivárvány intézmény mosodai dolgozója,

Görög Györgyi, a Szivárvány intézmény volt gondozója,

és Huszárné Szabó Mária, a Darvas-téri bölcsőde kisgyermeknevelője.

A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet kapott:

Feketéné Szabó Edit, Juhászné Rapcsák Mária és Kállai Anna, a Szivárvány intézmény gondozói,

Nikolics Olivérné, a Szivárvány intézmény takarítónője,

Üveges Péter, a Szivárvány intézmény húsfeldolgozója,

és Kerekes Ágnes, a Darvas-téri bölcsőde kisgyermeknevelője.

A Művelődési és Szociális Bizottság – élve az önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott lehetőségével – dicséretben részesítette a munkájukat kiemelkedő elhivatottsággal, önzetlen odaadással végzőket. Az okleveleket dr. Ónodi Izabella, a bizottság elnöke adta át. 

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó  Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

Zakar Sándorné varrónő,

Sárkány Mátyás karbantartó, gépkocsivezető,

Orbán Bernadett készletkezelő raktáros,

Fazekas Istvánné konyhai kisegítő,

Boda Jánosné tanyagondnok,

Száricsné Tarjányi Krisztina pénzügyi csoportvezető,

Mészárosné Buri Andrea        mentálhigiénés csoportvezető,

Nikolics Olivérné takarítónő,

Szabó Andrea pénzügyi ügyintéző.

A Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesültek:

Bányai Arnold Tibor segítő munkatárs,

Halláné Jánosi Edina szakmai vezető helyettes,

Nagy Zoltán családsegítő és tanácsadó ,

Szűcs Henriett családsegítő,

Andrási Szilárd Miklós családgondozó,

Fekete Attila Gáborné technikai munkatárs,

Kalmár-Nagy Márta Nikolett kisgyermeknevelő,

Szabó Anett         kisgyermeknevelő,

Kis Ferenc Józsefné bölcsődei dajka,

Vízhányó Orsolya konyhai kisegítő,

Dr. Tóthné Fekete Barbara kisgyermeknevelő,

Nyilasné Lőrincz Rita kisgyermeknevelő,

Hideg Zoltánné konyhai kisegítő,

Nagyné Tóth Karolina bölcsődei dajka.

A bizottság – a pandémia ideje alatt kiemelkedő munkavégzéséért és helytállásáért – kitüntetésben részesítette a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény mentálhigiénés csoportját: Mészárosné Buri Andrea mentálhigiénés csoportvezetőt, a Nádasdy utcai Idősek Otthona ápoló, gondozó és takarító munkatársait, illetve Varga Zoltánnét, a gondozási egység vezetőjét, illetve a Csanyi úti Idősek Otthonának ápoló, gondozó munkatársait, és Mráz Mónika gondozási egységvezetőt.

V. B.
 

Kövessen minket a Facebookon is!