Bugac 2022. április 6. 16:00

Szálláshely és oktatóközpont újult meg Bugacon

Szálláshely és oktatóközpont újult meg Bugacon
Teljes megújuláson ment keresztül a Kiskunsági Nemzeti Park védett területén található CSEMETE Bugaci Oktatóközpont és Erdei Iskola Kulcsosház.Az oktatóközpont az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda 36 millió forintos támogatásának köszönhetően a Téry Ödön Nemzeti Turistaház-fejlesztési Program részeként újulhatott meg. A létesítmény új közösségi térrel gazdagodott, a meglévő épületállomány pedig teljes infrastruktúra-fejlesztésben részesült – adta hírül a megyei önkormányzat Facebook-oldala.Ez a vízellátástól kezdve az elektromos rendszerek korszerűbbé és biztonságosabbá tételén át egészen a fűtési rendszer megújításáig terjedt. Az épületek energiahatékonyságának javítása érdekében a falak vastag hőszigetelő rétegeket kaptak, a nyílászárókat pedig új, hőtakarékos rendszerekre cserélték.

Többek között megújult a komplexum közösségi tereinek berendezése és a szálláshelyek bútorzata, valamint ezzel párhuzamosan kapacitásbővítésre is sor került.
           

Kövessen minket a Facebookon is!