Bugac 2022. szeptember 18. 17:00

Szüreti bál a gazdakörben

Képgaléria
Szüreti bál a gazdakörben
Muzsikaszó lengte be az egykori tanyasori iskola, a Nagyszőlő úti Gazdakör Közösségi Házának környékét szeptember 17-én, szombaton este.

Az udvaron felállított sátorban fél héttől már gyülekeztek a vendégek, ugyanis kezdődött a délelőtti szüreti felvonulás folytatásaként megrendezett szüreti bál. A rossz idő sem szegte a vacsorára érkező több mint kétszáz vendég kedvét, hiszen a jó hangulat kézzelfogható volt. A talpalávalóról a Rácz-Kovács-duó zenekar gondoskodott. A finom pörkölteket pedig a Hegedűs testvérek és segítőik készítették.

A vacsorát követően a vendégek nem sokáig ejtőztek, kilenc órakor már telve volt a tánctér. A sátor oldalánál kedélyes baráti beszélgetések folytak. Régi ismerősök, távoli rokonok találkoznak – lehet, hogy évente csak egyszer – éppen ezen a rendezvényen. Talán ezért is annyira nagyszerű, hogy a szervezők minden évben szívüket-lelküket kiteszik azért, hogy őrizzék ezt az értékes hagyományt.

T. L.
              

Kövessen minket a Facebookon is!