Helyi hírek 2014. november 19. 13:45

Tortát sütött saját, 90-dik születésnapjára

Képgaléria
Tortát sütött saját, 90-dik születésnapjára
Főz, mos, vasal, de már nem jár ki mindennap a birtokra: Kordás István 90 éves lett.

Lugas szőlő és 6 gyümölcsfa várja a birtokon, de „már nem úgy megy, mint régebben”. Egészségileg jól érzi magát, és rendjén is van ez így, hiszen 20 éve volt kórházban és nem is tervez ilyesmit. Pista bácsi elmondta, hogy az ünnepi tortát sajátkezűleg készítette, és egyébként sem tétlenkedik:

– Mindig foglalkozni kell valamivel, kerülni kell a mértéktelenséget, más titka nincs a hosszú életnek.

Egyszerű, normális, elégedett életet él, és nem értette, hogy a sajtó képviselői miért csodálkoznak azon, hogy autót is vezet. Családi körben is meg fogják ünnepelni a 90-dik születésnapot, ám ez még némi egyeztetést igényel, hiszen a 4 unoka és a 4 dédunoka sem hiányozhat a körből.

Kordás Istvánt 90-dik születésnapja alkalmából köszöntötte Rosta Ferenc, Félegyháza alpolgármestere, az önkormányzat és a város lakói nevében is jó egészséget kívánva.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!