Helyi hírek 2023. március 28. 16:00

Városi keresztút Kiskunfélegyházán

Városi keresztút Kiskunfélegyházán
Városi keresztút lesz Kiskunfélegyházán, március 31-én, pénteken a két katolikus plébánia közös rendezésében. A katolikus egyház jellegzetes nagyböjti imádsága azokat az eseményeket idézi fel, amelyeket Jézus élt át a szenvedéstörténetben.

Március 31-én, pénteken kivételesen délután 5 órakor lesz az Ótemplomban szentmise. Ezt követően útjára indul a kereszt, amelyet az Újtemplomhoz vezető úton felváltva visznek az egyházközösségek tagjai. A fáklyákkal, gyertyákkal kisért menet tizennégy állomáson megállva elmélkedésekkel, közös énekléssel, imádsággal emlékezik meg arról az útról, amelyet Jézus tett meg értünk kétezer évvel ezelőtt. Vegyünk részt minél többen, hiszen ez nem csak imádság, hanem egyben tanúságtétel is.
           

                              

Kövessen minket a Facebookon is!