Gátér 2023. május 3. 16:00

Munkával a munka ünnepén

Képgaléria
Munkával a munka ünnepén
Munkával ünnepelt Gátér május 1-jén. Közös összefogással sok szép virágot és rózsát ültettek el a falu központi részére a Lóca Hagyományőrző Egyesület, a községi önkormányzat, a Nemzeti Fórum helyi tagjai, a gátéri vállalkozók és magánszemélyek.

Az ötlet a Lóca egyesülettől származik, a szervezést is ők vállalták Gémes Anikó Rozália elnök vezetésével. A virágokat a Lóca Hagyományőrző Egyesület és a Nemzeti Fórum tagjai ajánlották fel. A virágföldet, az ültetéshez, locsoláshoz szükséges egyéb eszközöket, anyagokat a helyi vállalkozók és magánszemélyek adták össze. A területek előkészítésében az önkormányzatra hárult sok feladat, az ültetésre pedig összejött a falu apraja-nagyja. A legkisebbek a falu májusfájának díszítésében és a locsolásban segítettek. Jutott mindenkinek zsíros kenyér friss zöldséggel és innivaló is. Az idősebb nagymamák süteménnyel kedveskedtek az ültetőknek. Élménydús, szép nap volt ez a gátériak életében, különösen azért, mert ismét lehetőséget kaptak az együtt munkálkodásra, a beszélgetésre, a közösség építésére.


           

Kövessen minket a Facebookon is!