• Kezdőlap
  • Hírek
  • Bugac
  • Elkezdődött az Évezredek útján, Aranymonostor és Látogatóközpont Turisztikai Fejlesztés II. üteme
Bugac 2023. június 1. 12:00

Elkezdődött az Évezredek útján, Aranymonostor és Látogatóközpont Turisztikai Fejlesztés II. üteme

Elkezdődött az Évezredek útján, Aranymonostor és Látogatóközpont Turisztikai Fejlesztés II. üteme
Bugac Nagyközségi Önkormányzat TOP_PLUSZ-1.1.3-21-BK1-2022-00003 azonosítószámú, „Évezredek útján, Aranymonostor és látogatóközpont turisztikai fejlesztése II. ütem” című projektje a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz TOP_Plusz-1.1.3-21 Helyi és térségi turizmusfejlesztés tárgyú felhívása keretében valósul meg 207,33 millió Ft európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével. A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2024. június 30.

Bugac Nagyközségi Önkormányzat a TOP_PLUSZ-1.1.3-21-BK1-2022-00003 azonosítószámú, „Évezredek útján, Aranymonostor és látogatóközpont turisztikai fejlesztése II. ütem” című projektje keretében komplex élményt nyújtó, és látogatóbarát turistafogadás feltételeit kínáló beruházást valósít meg Bugac 046/22 házrészszámú külterületen. A jelenleg megvalósuló I. ütem után a Széchenyi Terv Plusz program keretében a látogatóközpont szabadtéri színpad és közösségi tér elemmel bővül, kialakítják az úgynevezett „Szerzetesek kertje” kültéri élményelemet, illetve a turistafogadás feltételeinek megteremtése céljából gyalogos út épül meg a már elkészült parkoló és a látogatóközpont között.A 207,33 millió Ft európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz TOP_Plusz-1.1.3-21 Helyi és térségi turizmusfejlesztés tárgyú felhívása keretében 2024. június 30-áig elkészülő beruházás 13 munkahelyet őriz meg.

A projektről bővebb információt a www.bugac.hu oldalon olvashat.

További információ kérhető Tóth Marianna pályázati referenstől a +36 70 453-7804-es telefonszámon, vagy a [email protected] e-mail címen.
           

Kövessen minket a Facebookon is!