Helyi hírek 2024. június 9. 11:40

Választunk – Ön is éljen szavazati jogával!

Választunk – Ön is éljen szavazati jogával!
Reggel 6 óra óta tart a választás az országban, így Kiskunfélegyházán is. A Nemzeti Választási Iroda 11 órai állapotot tükröző adata szerint városunk 31 szavazókörében eddig a 23571 választásra jogosult 23,53 százaléka adta le voksát az urnáknál, ez 5547 embert jelent.


Fotó:
Nemzeti Választási Iroda honlapja

Mint ismert, ezúttal közös eljárásban választjuk meg az európai parlamenti képviselőket, az önkormányzati képviselőket és polgármestereket, a nemzetiségi önkormányzatok képviselőit, valamint voksolunk a Bács-Kiskun vármegyei listára is.

A mozgásukban, vagy egészségügyi állapotuk miatt akadályoztatott állampolgárok a választás napján 12 óráig igényelhettek mozgóurnát az illetékes szavazatszámláló bizottságnál. Őket a szavazatszámláló bizottság két tagja fogja felkeresni délután a megjelölt címen, és leadhatják a szavazatukat.

A választókat 19 óráig várják a szavazókörökben. Az átjelentkezés útján szavazók a 12. szavazókörben adhatják le szavazatukat.   

                    

Kövessen minket a Facebookon is!