Helyi hírek 2024. június 9. 13:35

Félidőben a voksolás

Félidőben a voksolás
Valamivel több mint a felén már túl vagyunk a választáson, hiszen 6 óra óta adhatjuk le szavazatainkat az urnáknál. A Nemzeti Választási Iroda 13 órakor összesített számai alapján, Kiskunfélegyházán a választásra jogosultak 30,61 százaléka adta le voksát az urnáknál, vagyis a 23571 szavazóból 7216-an.


Fotó:
Nemzeti Választási Iroda

Mint ismert, ezúttal közös eljárásban választjuk meg az európai parlamenti képviselőket, az önkormányzati képviselőket és polgármestereket, a nemzetiségi önkormányzatok képviselőit, valamint voksolunk a Bács-Kiskun vármegyei listára is.

A mozgásukban, vagy egészségügyi állapotuk miatt akadályoztatott állampolgárok a választás napján 12 óráig igényelhettek mozgóurnát az illetékes szavazatszámláló bizottságnál. Őket a szavazatszámláló bizottság két tagja fogja felkeresni délután a megjelölt címen, és leadhatják a szavazatukat.

A választókat 19 óráig várják a szavazókörökben. Az átjelentkezés útján szavazók a 12. szavazókörben adhatják le szavazatukat.   

             

Kövessen minket a Facebookon is!