Helyi hírek 2024. június 9. 15:40

Este 7 óráig lehet szavazni

Este 7 óráig lehet szavazni
A Nemzeti Választási Iroda közlése szerint Kiskunfélegyházán 15 óráig a lakosság 37,58 százaléka adta le voksát, a választásra jogosult 23571 emberből 8859-en.


Fotó: Nemzeti Választási Iroda

Ezúttal közös eljárásban választjuk meg az európai parlamenti képviselőket, az önkormányzati képviselőket és polgármestereket, a nemzetiségi önkormányzatok képviselőit, valamint voksolunk a Bács-Kiskun vármegyei listára is.

A mozgásukban, vagy egészségügyi állapotuk miatt akadályoztatott állampolgárok a választás napján 12 óráig igényelhettek mozgóurnát az illetékes szavazatszámláló bizottságnál. Őket a szavazatszámláló bizottság két tagja fogja felkeresni délután a megjelölt címen, és leadhatják a szavazatukat.

A választókat 19 óráig várják a szavazókörökben. Az átjelentkezés útján szavazók a 12. szavazókörben adhatják le szavazatukat.   

                

Kövessen minket a Facebookon is!