Sport 2015. március 7. 17:25

Tisztes helytállás a bajnokaspiráns ellen

Beigazolva a papírformát 3-0-ás győzelmet aratott a Városföld a Kiskunfélegyházi Vasutas otthonában a megyei II. osztályú bajnokság 15. fordulójában. Az eddig hibátlan listavezető már az első játékrészben eldöntötte a mérkőzést, szűk negyedóra alatt háromszor vette be a félegyházi kaput. A Vasutas vereségével maradt a 12. helyen a tabellán.

Biztatóan kezdte a tavaszt a Kiskunfélegyházi Vasutas labdarúgócsapata. Az együttes az idei első tétmérkőzésén 1-1-es döntetlent ért el a jobb erőkből álló KHTK II. ellen az előző fordulóban.

A csapatra most jóval nehezebb ellenfél várt, a vendég városföldiek az idénybeli összes mérkőzésüket megnyerték, amivel fölényesen vezetik a bajnokságot.

A két gárda őszi találkozóján 5-0-ás városföldi győzelem született, ennél szorosabb eredmény elérésére törekedett a Vasutas hazai pályán.

Az első gólra egészen a 30. percig kellett várni, ekkor Marosvölgyi Attila zörgette meg a félegyházi hálót. A találatot rövid idő alatt újabb kettő követte. A 41. percben Kiss Szabolcs, majd a 44. percben Kiss László iratkozott fel a góllövők közé. (0-3)

A néhány perces rövidzárlat ellenére a Vasutas tisztesen helytállt, a mezőnyben többször megnehezítette a vendégek dolgát, de szépítenie nem sikerült.