Program 2015. április 1. 18:00

Áprilisi programok a Művelődési Központban

Áprilisi programok a Művelődési Központban
A Művelődési Központ 2015 áprilisi programjai (Kiskunfélegyháza, Petőfi tér 1., www.moramuvhaz.hu)

Április 2., csütörtök 10 óra

Tavaszi szünidei kézműves foglalkozás. Húsvéti díszek készítése.
 

Április 9., csütörtök

Klobusitzky György drogellenes előadása. 9.00 Általános iskolák 7-8. osztályának 11.00 Középiskolák 9-10. osztályának
 
Április 10., péntek 17 óra

A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány díjkiosztó ünnepsége.
 

Április 11., szombat 10 óra

I. KISKUNFÉLEGYHÁZI EGÉSZSÉGNAP és EXPO „Az egészség mindenkié” címmel.

Az egész napos program kínálatában szerepel: - véradás  - elsősegély-és újjáélesztési tájékoztató - állapotfelmérések, fogápolási tanácsadás - termékbemutatók és kóstolók - sportbemutatók stb.

Várunk minden érdeklődőt – hiszen jobb a betegséget megelőzni, mint gyógyítani!


Április 18., szombat 8 órától

Tavaszi virágünnep. Értékesítéssel egybekötött dísznövény-, virágkertészeti és kézműves termékbemutató a Petőfi téren és a Gorkij utcában.

A Hattyúház árkádja alatt kiállítás a Wesel Hugó Fotókör tagjainak alkotásaiból.

10 órakor köszöntőt mond Csányiné Pap Andrea polgármesterné-asszony.

Helytörténeti kiadványok árusítása a Kiskun Múzeum és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület részvételével.

A Virágünnep közreműködői:

A Móravárosi Óvodás néptánc csoportja Feketéné Csányi Edit vezetésével, Kiskunfélegyházi Mazsorett Együttes Nefelejcs, Pillangó és Szivárvány utánpótlás csoportjai Jankovszki Zoltánné vezetésével, Silver Step Stúdió táncosai Kovács Sándor koreográfiájával, Barátság Énekkar Nagy Ferenc vezetésével „Szupernagyik” Baráti Köre Hegyi Klára vezetésével, Kiskunfélegyházi Népdalkör Némedi László irányításával. További programok: Holló László Kör „Nyitott műhelye” a Petőfi téri Galéria előtti zöldövezetben, a Natura Hungarica Alapítvány foglalkozásai.
 

Április 20., hétfő 14 óra

Helytörténeti vetélkedő: Tudáspróba az 5-6. évfolyam számára.
 

Április 21., kedd 14 óra

Helytörténeti vetélkedő: Tudáspróba a 7-8. évfolyam számára.
 

Április 22., szerda 14 óra

Helytörténeti vetélkedő: Tudáspróba a középiskolások számára.
 

Április 24., péntek 19 óra

Presser Gábor szerzői estje Dalok régről és nemrégről címmel. Vendége Szabó Tamás szájharmonika-művész.
 

Április 25., szombat 18 óra

Solti Károly-emlékest Kiskunfélegyháza város díszpolgára, az énekművész születésének 105. és halálának 25. évfordulója tiszteletére. A megjelenteket köszönti Balla László alpolgármester. Az est fellépői: Erdélyi Claudia, Szeredy Krisztina, Kalina Enikő, Dócs Péter, Tarnai Kis László. Kísér: Sárközi Béla és cigányzenekara. Az est házigazdája: Tarnai Kiss László. Díszvendég: Pintér Györgyi.
 

Április 26., vasárnap 15 óra

Jótékonysági hangverseny a Sarlós Boldogasszony Főplébánia orgonájának felújítására. A MÁV Zeneiskola Pesti Broadway Musical Stúdiója a Spirit Színházzal karöltve mutatja be Schwartz -Tebelak: Godspell c. musicaljét.
 

A Művelődési Központban működő közösségek
 

Hétfő: Barátság Énekkar próbái: kéthetente 14.00-től. Vezeti: Nagy Ferenc Wesel Hugó Fotókör: 18.00-tól
 

Szerda: Ringató: zenés, énekes gyermekfoglalkozás 3 éves korig 9.30-tól. Vezeti: Szabóné Csikai Ágnes ● Kunplast Szupernagyik próbái: 14.00-től. Vezeti Hegyi Klára ● Tupperware főzőklub: minden hónap első szerdája 17.00-től. Vezeti: Drozdik Károlyné Judit ● Profi-L Bábcsoport próbái 17.00-től
 

Csütörtök: Kiskunfélegyházi Népdalkör próbái: 16.00-tól. Vezeti: Némedi László ● English Club: A klub célja az angol nyelv gyakorlása és fejlesztése kellemes hangulatú beszélgetések formájában, játékokkal, előadásokkal színesítve.
 

Péntek: Music with Maria: énekes, táncos, mondókás angol nyelvű gyermekfoglalkozás 5 éves korig 9.30-tól. ● Terescsényi Endre Ifjúsági Képzőművész Kör foglalkozása gyermekeknek: 16.00-tól. Vezeti: Pap György ● „Pince 72” Sakk Klub: két hetente 18.00-tól ● Széljáró Balladás zenekar próbái 18.00-tól ● Tűforgatók Baráti Köre: minden hónap harmadik péntekje 17.00-től
 

Szombat: Kaze Klub: egyeztetés szerint 9.00-től ● Thália Színkör: színjátszó, önképző csoport 14.00-től. Vezeti: Tóth Tünde ● Terescsényi Endre Ifjúsági Képzőművész Kör foglalkozása gyermekeknek: 14.00-től. Vezeti: Pap György
 

Kövessen minket a Facebookon is!