Bugac 2015. május 7. 13:00

IX. Abonyi Imre fogathajtó fesztivál

IX. Abonyi Imre fogathajtó fesztivál
Május 16-án, szombaton rendezik meg Bugacon a IX. Abonyi Imre fogathajtó fesztivált. A magyar fogathajtó sport mai sikerei a múltban gyökereznek, a nagy elődök tudására, tapasztalatára épülnek. A fogathajtó sport kihívásai igazi egyéniséget igényeltek, olyanokat, akik energiájukkal, tehetségükkel és fegyelmezettségükkel alkalmassá váltak kiemelkedő, világraszóló eredmények elérésére. Ilyen egyéniség volt Abonyi Imre, a négyesfogathajtás egyik legnagyobb alakja, aki 1966 és 1976 között a világ legjobb versenyzője volt.

Programok:

A nap folyamán amatőr fogathajtók versenyét rendezik meg, helyi résztvevőkkel.

13 órától a bugaci iskola 3. osztályos tanulói bemutatója az iskolai lovas oktatáson szerzett tudásukról.

14 órától bugaci és térségbeli gyermeklovasok ügyességi bemutatója.

15 órától izgalmas, látványos kombinációs versenyben mérik össze tudásukat a fogathajtás magyar sztárjai. Négyes fogathajtók: Bárdos Attila, Dobrovicz József és ifj. Dobrovicz József.

17 óra: Eredményhirdetés Gyermekeknek egész napos ingyen kézműves foglalkozások, póni kocsikázás, póni lovaglás, ugrálóvár.

A rendezvény ingyenesen látogatható. 

Kövessen minket a Facebookon is!