Dr. Ónodi Izabella 2014. április 2. 14:48

Erdélyben táboroztat a Sorsocskák Alapítvány

Képgaléria
Erdélyben táboroztat a Sorsocskák Alapítvány
A gondviselés nyáron a Csíkszereda és Kézdivásárhely közötti festői Kászon patak völgyébe, Kászonimpér falucskába vezényelte az Ónodi családot egy motoros kirándulás során. A falusi sétán talált lakatlan házikóból nagy udvarral és csűrrel gyermeküdültetésre alkalmas székely „idillt” szeretne kialakítani Dr. Ónodi Izabella, a Sorsocskák Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Nagy meglepetésére kicsivel később kiderült, hogy az utca végén található a Szent Katalin Gyermekotthon. Az intézménnyel azóta jó szakmai és baráti kapcsolatot ápol az alapítvány. A szervezet szeretné hamarosan beindítani a házikóban és udvarán a Sorsocskák Alapítvány erdélyi központját, ahova sok szeretettel vár Kiskunfélegyháza és környéki rászoruló és tehetséges gyermekeket táborozás céljából. A táborokban közös programokon vesznek részt a félegyházi fiatalok a gyermekotthon kis lakóival. Segítik a Szent Katalin otthon munkáját, kenyeret sütnek az udvari kemencében és a székely falusi mindennapok számukra ismeretlen, ámde hasznos és tanúságos teendőiben aktívan részt vesznek, valamint természet közeli kirándulásokat szerveznek helyi túravezetők segítségével. Remélhetőleg baráti kapcsolatok is kialakulnak az ott lakó árva gyermekekkel és az egymásnak nyújtott segítség örömét már fiatalon megtapasztalhatják a Sorsocskák ház félegyházi vendégei.

(A képeken a Szent Katalin Gyermekotthon épülete látható.)

Ónodi Árpád
Sorsocskák Alapítvány

Kövessen minket a Facebookon is!