Kultúra 2016. január 12. 10:00

Kiállítás az érzelmek kiszámíthatatlan természetéről

Képgaléria
Kiállítás az érzelmek kiszámíthatatlan természetéről
Egy friss, a művészet új lehetőségeit, irányzatát bemutató tárlat nyílt a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában január 8-án. Kis Judit itermédiaművész bemutatóján Kovács-Csonka Szilvia intézményvezető köszöntése után Soós Andrea kurátor ajánlotta az alkotásokat az érdeklődők figyelmébe. A február 3-áig megtekinthető tárlat csak a hozzá tartozó filmbemutatóval válik teljes értékűvé. Éppen ezért, ezúttal érdemes előre jelezni a látogatói szándékot.

Kis Judit közvetlen és őszinte, önmagával és a külvilággal folytatott párbeszédei ismerős élményeket idéznek fel. Az érzelmek kiszámíthatatlan természetét jelenítik meg, ahogyan a művész a női lét egyetemes kérdéseit feszegeti. A szuggesztív elbeszélést, és a már-már túlfeszített lelkiállapotokat a visszafogott, roncsolt képi világ ellensúlyozza, otthonos légkört teremtve ahhoz, hogy saját viszonyainkat is újragondoljuk – fogalmazta meg kiállításmegnyitójában Soós Andrea.

s. r.  

Kövessen minket a Facebookon is!