Színház az egész világ
Hasonló receptek és egy kósza ötlet nyomán született meg a Bugaci Tanyaszínház is 2010-ben. Egy ember megálmodta. Két másik továbbgondolta. A többi húsz pedig jött. Tagjai között van bolti eladó, programozó, még polgármester is. Volt, aki addig azt sem tudta elképzelni, hogy felmenjen a színpadra. Volt, aki zavarában a két mondatát sem tudta elmondani. Volt, aki azt sem tudta, mi fán terem a rendezés. S mégis, ahogyan elindult a közös munka, a rendszeres próbák, egyszer csak mindannyian egyre jobban élvezték, hogy valaki másnak a bőrébe bújnak, hogy valamit létrehoznak, hogy ott fenn a deszkákon rájuk figyelnek a többiek.
A Tanyaszínház mindemellett arra is hivatott, hogy olyan kis településekre vigyenek színházat és egyben kultúrát, ahova sosem juthatna el a kőszínházak által. A kistelepülésen élőknek ezen az egy alkalmon kívül nem igazán van része színházi élményben. Többször is hallható volt már, miszerint három ünnep van egy faluban: a Karácsony, a Húsvét és a Tanyaszínház előadása.
A Tanyaszínház a kísérletezésekre is kiváló színteret biztosít, amely elengedhetetlen a színházművészetben. Az élmény, az öröm, az energia mellett tudást is ad. A magyar kultúra megtartásán felül, olyan hagyományt igyekszik megőrizni, ami visszanyúl az egyetemes színháztörténeti korszakok némelyikébe. Ebben, mint jó a rosszban, segítséget adnak a körülmények, amiben működnek, a hiányosságok és egyedi adottságok.
A Bugaci Tanyaszínház hat évvel ezelőtt alakult, és azóta sikert sikerre halmoz.