Dr. Ónodi Izabella 2014. május 25. 12:10

Madártani vetélkedő Pálosszentkúton

Képgaléria
Madártani vetélkedő Pálosszentkúton
A Sorsocskák alapítvány első, játékos madártani vetélkedője remek hangulatban zajlott május 23-án Pálosszentkúton. A kegyhely árnyas, madárcsicsergésben gazdag fái oltalmazták a résztvevő gyermekek örömét, akik a tankerület vidéki általános iskoláiból verbuválódtak. A tehetséges kisdiákok többek között madárhangokat ismertek fel, kiskunsági madárfajokat mutattak be, otthon készített madáretetőkkel és plakátokkal kápráztatták el a zsűrit, valamint bemutatták Herman Ottó életművét centenáriumi emlékéve alkalmából. A rendezvény végén a Sorsocskák alapítvány a résztvevőkkel közösen állította fel a Fazekas Zsolt asztalos felajánlásával készült emléktáblát a kertben és nyújtotta át Meizl Ferenc fővédnök saját madáretetőjét Csaba Atyának.

A vetélkedőről minden csapatot élményekkel, ajándékokkal és jövőbeni szervezett kirándulásokkal gazdagítva engedte útjára dr. Ónodi Izabella kuratóriumi elnök. A verseny győztesének a petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskola bizonyult, a bugaci Rigó József Általános Iskola szerezte meg a második helyezést, a harmadik helyet pedig a pálmonostorai Gárdonyi Géza Általános Iskola foglalhatta el. A gyermekek bőséges és egészséges jutalomcsomagjait a Félegyházi Tejüzem, a Félegyházi Kenyérgyár, Gyöngyösi Sándor biotermelő és a Pázmány utcai Vitaminpatika zöldség-gyümölcs kereskedés támogatása biztosította. Tisztelettel köszön a Sorsocskák Alapítvány a sikeres gyermekrendezvény létrejöttéhez nyújtott minden jellegű támogatást.

 

Ónodi Árpád

Sorsocskák Alapítvány

 

Kövessen minket a Facebookon is!