Dr. Ónodi Izabella 2016. november 10. 19:00

A szociális munkások fáradozását, kitartását köszönték meg

Képgaléria
A szociális munkások fáradozását, kitartását köszönték meg
A közösség, a társadalom megbecsülésének jeleként ünneplik világszerte a Szociális Munka Napját. Ezen a napon azok kerülnek a figyelem középpontjába, akik az év minden napján a háttérben dolgoznak, gondoskodnak embertársainkról. Nehéz küldetés az övék, hiszen idősek, betegek, gyermekek igénylik gondoskodásukat és törődésüket – fogalmazta meg Balla László alpolgármester november 10-én, a művelődési központ dísztermében, a szociális ágazat dolgozóit köszöntő ünnepi műsor, illetve a jubileumi oklevelek átadása előtt.

Jubileumi oklevelet vett át a köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért Szabó Zsuzsanna gondozónő. A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért Kovács Melinda házigondozó és Mikola Jánosné  kisgyermeknevelő. A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért Görög Györgyi gondozónő, Polyákné Tóth Erzsébet Tünde gondozónő, Varga Zoltánné gondozónő, Gürtler Józsefné mosodai dolgozó és Huszárné Szabó Mária kisgyermek nevelő.

A Művelődési és Szociális Bizottság dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, kiemelkedő szakmaszeretettel  és odaadással végző dolgozókat. Az okleveleket dr. Ónodi Izabella és Balla László alpolgármester adták át a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó  Intézmény dolgozóinak: Endre Lászlóné mentálhigiénés munkatársnak, Farkas Jenő Alajosné konyhai segítőnek, Mogyorósi Lőrinc Ervinné szakácsnak, Móré Albertné könyvelőnek, Radics György gondozónak, Holló-Szabó Annamária gondozónőnek, Dencs Istvánné házi gondozónak, Fekete Mátyás Ferencné házi gondozónak, Zsibritáné Megyesi Erika házi gondozónak, Kovács Melinda házi gondozónak, valamint Csányiné Fekete Annamária gondozónőnek. Bizottsági elismerő oklevélben részesült Salma Ferencné, a Mozgáskorlátozottak Kiskunfélegyházi Egyesületének elnöke is.

A Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesültek: Buri Tünde, a család és gyermekjóléti szolgálat családsegítője, Borbély Péter, a család és gyermekjóléti központ munkatársa, Berta Klára, a Hajléktalan Ellátás szociális segítő munkatársa, Kovács József, a Hajléktalan Ellátás szociális segítő munkatársa, Csányi Zoltánné, a Dankó Bölcsőde kisgyermeknevelője, Pálfalvi Katalin, a Dankó Bölcsőde kisgyermeknevelője, Kollár Hermina, a Dankó Bölcsőde technikai dolgozója, Dobos László, a Dankó Bölcsőde karbantartója, Bibokné Káldi Éva, a Darvas Bölcsőde szakácsa.

A szociális dolgozókat köszöntő ünnepi műsorban felléptek az Alapfokú Művészeti Iskola növendékei. Aranyosi Ervin „Az élet gyönyörű” című versét Retkes Hanna, a Platán iskola 8/B osztályos tanulója adta elő, majd Kovács-Csonka Szilvia kedveskedett zenei előadásával a szociális munkásoknak.

s. r.
 

Kövessen minket a Facebookon is!