Dr. Ónodi Izabella 2014. október 24. 12:30

Rendhagyó történelemóra 1956-ról

Képgaléria
A Sorsocskák Alapítvány és a Rocktár Élőzenei Bázis interkatív 56-os megemlékezésre hívta a fiatalokat és az idősebbeket a forradalom évfordulóján.

A program délelőtt az ország egyetlen 56-os múzeumában és kápolnájában kezdődött Kiskunmajsán, ahol a diákok számtalan érdekes relikviát, történelmi dokumentumot, fegyvereket, jelentéseket és jegyzőkönyveket tanulmányozhattak testközelből.

Délután a Rocktár adott otthont a rendhagyó történelemórának, ahol érdekes interjúk és dokumentumfilmek vetítése mellett a diákok és a közönség szerepjátékokon, interaktív pszichológiai példákon keresztül helyezhette magát Rákosi Mátyás, Nagy Imre, Maléter Pál és a forradalmárok bőrébe. A száraz és gyakran véres történelmi tények helyett az elnyomás és az ellene kibontakozó forradalom lélektani hátterére helyezte a hangsúlyt az izgalmas megemlékezés.

Tisztelettel köszönjük a nagy számú érdeklődő megjelenését valamint Tóth Csaba tanár úr feledhetetlen előadását és vezetését!

dr. Ónodi Izabella
kuratóriumi elnök, Sorsocskák Alapítvány
            

Kövessen minket a Facebookon is!