Bugac 2015. június 13. 17:10

Falunapot rendeznek június 20-án Bugacon

Falunapot rendeznek június 20-án Bugacon
Színes programokkal várják a bugaciakat és a környéken élőket a település falunapjára, június 20-án szombaton. A délelőtt folyamán főzőversenyre, strandfocira, emlékkő avatásra, dzsúdó és sakkversenyre és a Langaléta Garabonciások előadására is sor kerül többek között. Délután a falu tortájának ünnepélyes átadása után fellép Bereczki Zoltán, este pedig a Dupla Kávé, a Bugaci Tanyaszínház és utcabál szórakoztatja a nagyérdeműt.

Falunap

Bugac

2015. június 20. szombat

 

PROGRAMJAINK:

 

Színhely:        Művelődési Ház és környéke

 

09.00                          FŐZŐVERSENY: Idén kakas rotyog a bográcsban.  A nevezéskor az igényelt kakas darabszámát kell megadni. Átlagosan egy kakas 4 kg körül van,

1 kg 570 Ft-ba kerül, melyet húsosztáskor a helyszínen, pontos mérlegelést követően kell kifizetni. A megrendelt kakasokat pénteken 16.00-19.00 óra között lehet átvenni

Nevezni, vagy versenyen kívüli főzésre jelentkezni H. Pintér Andreánál (70/4537020) telefonon vagy a Művelődési Házban, június 15-én 19.00 óráig lehet. Az első 30 fő jelentkezését tudjuk elfogadni. Helyszíne: Művelődési Ház környékén a főutca. A verseny napján: 830-kor helyek elfoglalása. Zsűrizés: 12-12.30 órakor!                

                        A Falu tortája: Bugac édességbe burkolózik a Misi-Süti jóvoltából. Bugac térképe alapján lesz elkészítve az a torta, amelyet a Művelődési Ház termében állítanak össze az alkotók és ennek folyamatát tekintheti meg az érdeklődő.

10.00                          STRANDFOCI VERSENY: először a hölgyek mérik össze tudásukat, majd a férfiak mezőnye lép pályára. A versenyre 4+1 fős csapatok (+csapatonként minimum két tartalék játékos) nevezését várjuk június 15-ig, Szabó Lászlónál/az első 8 csapat nevezését fogadjuk el/

10.00               EMLÉKKŐ AVATÁS A nagy évfordulók megünneplésének alkalmából, a 900 éves Péter Monostor, a 100 éves Monostorfalva /Bugac/ alapítása, a 60 éves önálló községgé válás, a 40 éves Nagyközség-rang tiszteletére egy impozáns bugaci EMLÉKKŐ –vet állítunk. Ez az EMLÉKKŐ talapzaton elhelyezett több tonnás (pattintott) kő, a felsorolt jeles évfordulós események feltüntetésével.

10.20               Dzsúdó bemutató

10.30                          SAKKVERSENY:  alsó,- felső tagozatos és felnőtt kategóriában. Érdeklődni: Körmendi Etelkánál lehet, 30/3649519 telefonszámon!

10.30               ERDŐTŰZ-MEGELŐZÉSI ÉS KÉPZÉSI PROGRAM MAGYARORSZÁGON program  egész napos foglalkozása az erdőtüzek megelőzéséért

10.55               Aerobic bemutató

11.00                          Langaléta Garabonciások előadása

11.45               Gizmo Freestyle Show Szabadstílusú kerékpáros bemutató mobil funbox-on

12.15              TÁJJELLEGŰ ÉTELEK KÓSTOLÓJA

13.00                           Róka Rudi házat épít a Szegedi Miniszínház előadása

14.00               A Falu tortájának átadása

14.30               Bereczki Zoltán zenés műsora

15.30               A tordai hagyományőrző egyesület műsora

                        A tojás: a bugaci dráma szakkörös gyerekek előadása

16.45               Amerikai ugrókötél bemutató

17.00               Gizmo Freestyle Show Szabadstílusú kerékpáros bemutató mobil funbox-on

17.30               KUTYÁVAL EGY MOSOLYÉRT ALAPÍTVÁNY kutyás bemutatója

18.00               Eredményhirdetés

19.00               Dupa KáVé koncertje a Művelődési Ház melletti színpadon

21.00               Felül „semmi”: a Bugaci Tanyaszínház 1 felvonásos bohózata az iskola udvarán felállított színpadon. Előre is köszönjük, hogy az előadás estéjén adományával Ön is hozzájárul a falunapi előadásunk megvalósulásához!

22.00              UTCABÁL: a Művelődési Ház mellett. Hangulatfelelős:  Octavia Band zenekar

 

 

KÍSÉRŐPROGRAMOK:  

UGRÁLÓVÁR

ÓRIÁSCSÚSZDA

KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK

MINI VITRIN TÁRLAT: MAKONDE FAFARAGÁSOK

KIRAKODÓVÁSÁR

KÉZMŰVES VÁSÁR

LOVASKOCSIKÁZÁS

 

Bugac Nagyközségi Önkormányzata szeretettel várja az érdeklődőket!

(programjaink ingyenesek)

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk. 

Kövessen minket a Facebookon is!