Dr. Ónodi Izabella 2015. november 30. 17:00

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát!

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát!
A Karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretné még ünnepélyesebbé tenni a Kiskun Múzeum azzal, hogy másodszor is megépül mézeskalács házikókból a meseváros. Várják családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek valamint mindazok jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és szívesen készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásukra.

A mézeskalács ház formája és mérete:

Az alkotások bármilyen építményt ábrázolhatnak, házikót, emeletes házat, vagy városunk nevezetes épületeit: templomot, szélmalmot, városházát, vasútállomást, Hattyúházat

Kiegészítők: fenyőfa, kerítés, autó… Mérete: max. A/4 mézes tészta alapon Díszítése téli, karácsonyi hangulatot idézzen!


A felajánlott mézeskalács házikók leadási határideje: december 3-án, csütörtök 16 óráig juttassák el a Kiskun Múzeumba.

A karácsonyi mézeskalács meseváros kiállításának megnyitója: december 5. szombat, 15 óra, Kiskun Múzeum. 

A kiállítás fővédnöke: Csányiné Pap Andrea polgármesterné asszony.

A kiállítást dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke nyitja meg.

A megnyitón közreműködnek a Nagyszőlő Úti Óvoda és a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola növendékei.

A Meseváros december 18-ig lesz megtekinthető. A kiállítás ideje alatt tombola vásárolható jótékonysági célra, 500 Ft/db áron.
 

Tombolahúzás: december 19-én, szombaton, 17.30 órakor a Városháza előtt, a negyedik adventi gyertyagyújtást követően, ahol a Mézeskalács meseváros házikói kerülnek kisorsolásra, és amelyeket a nyertesek magukkal vihetnek karácsonyfájuk alá.

A tombolaárusításból befolyó összeget fejlesztő és szabadidős játékok vásárlására a KAPOCS Szociális, Gyermekvédelmi és Egészségügyi Intézmény Gyermekvédelmi Szolgálat és a Kiskunfélegyházi Napközi Otthonos Óvoda intézményeiben lévő gyermekek számára, valamint népi játékok vásárlására fordítják a Múzeumi Játszóház programjaihoz

Kérik, hogy minél többen vegyenek részt a mézeskalács város építésében és vásároljanak jótékony célra tombolát!
 

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Kiskun Múzeumban:

Telefon: 76/461-468.

E-mail: [email protected]
 

Kövessen minket a Facebookon is!