Dr. Ónodi Izabella 2016. augusztus 6. 10:00

Az oldalkocsis motoros találkozó előtt a mozgáskorlátozott egyesület tagjai mutatkoznak be

Képgaléria
Az oldalkocsis motoros találkozó előtt a mozgáskorlátozott egyesület tagjai  mutatkoznak be
Családi retro-pikniket szervez augusztus 11-én a Városi Parkerőben a Mozgáskorlátozottak Kiskunfélegyházi Egyesülete. Összejövetelük a III. Nemzetközi Oldalkocsis találkozó 0. napján kapcsolódik az országos „Lépj közelebb” Roadshow-hoz. A sérüléssel élők gazdag programjukra minden érdeklődőt szeretettel várnak. Céljuk ugyanis az, hogy bemutassák a mozgáskorlátozottak mindennapi életét, virtuális kulcsot adjanak azon emberek kezébe, akik jelenleg nem élnek sérüléssel, hogy megértsék, mit jelenthet akadálymentesen élni. A parkerdei program részleteit augusztus 5-én a Szakmaközi Művelődési Házban megtartott klubfoglalkozásukon egyeztették.

A „Lépj Közelebb” Roadshow augusztus 11-ei programja:

8.00 ünnepélyes megnyitó, köszöntőt mond Ónodi Izabella, a Sorsocskák Alapítvány elnöke.

Egyéb programok:

Érzékenyítő filmek vetítése, kerekesszékes akadálypálya, retro-játéktár (sakk, kártya stb.) birkózó bemutató, a mozgáskorlátozottak által is űzhető sportok bemutatása, erősember bemutató.

A rendezvényen bemutatkoznak a civil szervezetek is, a gyerekek népi játékokkal múlathatják az időt, és kocsikázhatnak is.

A helyszínen kiállítást és vásárt rendeznek a sérült emberek munkáiból, a Magyar Vöröskereszt pedig véradást szervez.

s. r.

Kövessen minket a Facebookon is!