Mihamarabbi nyitásban bíznak a kiskunfélegyházi éttermek, mert – mint mondják – ahhoz a lélektani határhoz közelednek, ami után már nem tudják fenntartani vállalkozásukat. A 2020-as év bevétel tekintetében legtöbbüknél 50 százalékos visszaesést mutat, de vannak, akik 65 százalékos csökkenésről számolnak be. Nem ritkán az üzletvezető is kiveszi a részét a munkából: levest mer ételesekbe, székeket javít, vagy kiszállít. Abban minden általunk megkérdezett étterem vezetője, tulajdonosa egyetért, hogy a cél elsődlegesen a túlélés, a költségeket minimalizálni kell, és így talán még egy ideig a felszínen tudnak maradni. Az elmúlt időszak kimerítette a tartalékokat, minden kiadott forintot mérlegelni kell.
RészletekA járványhelyzet hónapjai alatt egyértelműen megváltoztak vásárlási szokásaink, így például egyre többen és egyre gyakrabban szerzünk be bizonyos árucikkeket internetes oldalakról. Körkérdésünkben ezúttal arról kérdeztük a félegyháziakat, hogy élnek-e az online vásárlás lehetőségével.
RészletekA szegedi, de félegyházi gyökerekkel rendelkező Patkós Maja és Mariann évekkel ezelőtt beleszeretett a hárfa csodálatos hangjába. Az orvoscsaládban született két kis tinédzserrel a hangszer iránti elköteleződésükről, pontos időbeosztást igénylő életükről és terveikről beszélgettünk, míg zenetanáruk, az orosz származású Natalia Gorbunova a hangszer történetéről mesélt. Tőle tudjuk, hogy a hárfát már az ókori Egyiptomban is használták, az európai országok közül pedig Írországban, Franciaországban és Wales-ben van komoly hagyománya. A 19. században élte fénykorát ez a különleges hangszer, ekkoriban született számos zenemű is, amit máig életre keltenek húrjain. S bár napjainkra népszerűsége szerényebb, Magyarországon még mindig kedvelt hangszer.
RészletekParasztgyerekként születtem, így is múlok el ebből a világból. Gyerekként mehettünk bárhová, de ki volt adva a kötelező penzum: hány sort kell kigyomlálni a paprikaültetvényből, hány sort kell megkapálni a cukorrépából. Tettük, és utána szabadok voltunk. De egyszer csak elérkezett egy különleges kihívás: juhásszá neveztek ki! Édesapám és Pista bátyám (aki a nyáj gondozója volt) elutaztak egy hétre Soltra, családlátogatásra. Boldogan vállaltam a feladatot, de a végén már fáradtan tettem le a kampósbotot. Hogy miért?
RészletekA magyar kultúra napja alkalmából rendeztek vetélkedőt az intézményben. A tanulók játékos formában adhattak számot tudásukról a magyar kultúra és történelem, valamint hungarikumaink tekintetében. A díjazottak könyvjutalomban részesültek. Gratulálunk a szép eredményekhez! – írta Facebook-oldalán a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola.
RészletekCélszerű már januárban kitölteni az adóelőleg-nyilatkozatot, hogy a munkáltatók mielőbb figyelembe vegyék a munkavállalóknak járó kedvezményeket. A nyilatkozat akár online is kitölthető a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján. A leadott nyilatkozatban történt változás esetén új nyilatkozatot kell tenni vagy a korábbit vissza kell vonni.
RészletekA Kiskunhalasi Szakképzési Centrum 549,99 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével valósította meg „A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum fejlesztése a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentéséért” című projektet a Széchenyi 2020 program keretében. A tevékenységeket 36 hónapon keresztül 2018. január 15. és 2021. január 15. közötti időben Kiskunhalason, Kiskőrösön és Kiskunfélegyházán, öt iskolában végezték. Célja az iskolai lemorzsolódás és a korai iskolaelhagyás csökkentése, amit komplex tevékenységekkel értek el a projekt megvalósítása során.
RészletekKiegyensúlyozottabb táplálkozás, több mozgás vagy rendszeresebb főzés: míg január első napjaiban lelkesen betartjuk az újévi fogadalmakat, a második hétre inkább nyűggé válik, a harmadiktól pedig már inkább elengedjük – majd jövőre újra próbáljuk… Még nincs késő, hogy idén végre szokássá alakítsuk az elhatározásainkat: az Upfield szakértője most a legnépszerűbb újévi fogadalmak kapcsán ad pár tippet, hogyan ne veszítsük el a motivációnkat január végére.
Részletek