Dr. Ónodi Izabella 2023. március 14. 07:00

Te csak gyógyulj Izabella! – 4,5 millió forint adomány gyűlt össze eddig

Te csak gyógyulj Izabella! – 4,5 millió forint adomány gyűlt össze eddig
Csillogó szemmel fogadta a nőnapi becsületkasszás sütivásár főszervezőit Tamási Izabella, a leukémiával küzdő kislány, amikor – rövid otthontartózkodása idején – meglátogatták. Dr. Ónodi Izabella, az esemény fővédnöke, Bajzák Andrea, az önkormányzat ifjúsági referense és Kovácsné Nagypál Anita főszervező, a Tourinform iroda munkatársa azért keresték fel a Tamási családot március 13-án, hétfőn kora reggel, hogy átadják a nőnapi jótékonysági sütivásáron összegyűlt több mint 2 millió forintot.Ugyanezen a napon adta át dr. Ónodi Izabella azt a magyar labdarúgó-válogatott által dedikált focilabdát, amit a Matkói Szabadidő Sportklub elnöke, Török Tibor Zsolt ajánlott fel a nemes cél szolgálatában árverésre. A labda 100 ezer forintért talált gazdára. Új tulajdonosa, a budapesti Nagy István örült, hogy hazavihette a relikviát, de még jobban örült annak, hogy vásárlásával jó ügyet szolgálhatott.– Fiatal korom óta szeretem a sportot és a futballt, ez családi hagyomány is nálunk. Ugyanakkor arra neveltek, hogy ha tudok, segítsek másokon. Megtiszteltetés számomra, hogy segítségére lehettem egy családnak a bajban! A Kishölgynek jó egészséget kívánok és mihamarabbi felépülést – mondta Nagy István.Tamásiné Szikora Bettina, Izabella édesanyja elérzékenyülve beszél az elmúlt néhány hét történéseiről. Mint mondja, álmukban sem gondolták volna, hogy ennyi embert elér és megérint a sorsuk. Tőle tudjuk, hogy eddig összesen – a sütivásár 2.015.500 forintos összegével együtt – mintegy 4,5 millió forint adomány gyűlt össze. A kecskeméti Plazma Center jóvoltából csaknem 430 ezer, a Krupa-Tóth Nikolett tetováló szalonjában rendezett jótékonysági nap keretében több mint 200 ezer, a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény dolgozói körében rendezett gyűjtésből majdnem 130 ezer forint gyűlt össze. Antal Ágnes 1250 kilogramm kupakot adott le a Izabella javára, ennek az ára meghaladja a 96 ezer forintot. Farkas-Almádi Angéla körmös és Szűcs Barbara fodrász is gyűjtést szervezett szalonjában, és az édesanya egykori Közgés tanárai, osztálytársai is adakoztak. Támogatás érkezett továbbá a Soha ne add fel LÁZÁR BENCE Közhasznú Emlékalapítványtól, a Leukémiás Gyermekekért és Betegekért Közhasznú Alapítványtól, valamint a Sorsocskák Alapítványtól is. Többen utaltak kisebb-nagyobb összegeket a család bankszámlájára, és akadt, aki személyesen szerette volna átadni az adományát, velük az édesapa találkozott.– Minden támogatás hatalmas segítség számunkra, és megérintett minket. Amikor megtudtam, hogy a sütivásáron több mint 2 millió forint gyűlt össze, nem tudtam szóhoz jutni. Álmunkban sem gondoltuk, hogy ennyi törődésben, szeretetben, együttérzésben lesz részünk! Mindez rengeteg terhet vett le a vállunkról, és még több erőt adott. Izabellánknak már csak gyógyulnia kell” – üzeni a fiatal anyuka a kórházból.Az Izabella javára megszervezett jótékonysági eseményeknek ezzel nincs még vége. Március 18-án, szombaton a Paintball és Airsoft Kiskunfélegyháza jóvoltából nyílt napot szerveznek, amelynek teljes bevételét felajánlja Besztercei Attila, valamint március 25-én, ugyancsak szombaton a Kiskunfélegyházi Motorsport Egyesület Enduro Cross Országos Bajnokság Idénynyitó rendezvényén is adománygyűjtés és sütivásár lesz, ahová mindenkit szeretettel várnak.
                     

Kövessen minket a Facebookon is!