Rablás miatt nyomoznak
Mint arról a hét végén már beszámoltunk, egy Kecskeméten történt rablás sértettjét keresi a rendőrség. A nyomozó hatóság N. Ferenc kiskunfélegyházi lakos ellen folytat büntetőeljárást.
RészletekMint arról a hét végén már beszámoltunk, egy Kecskeméten történt rablás sértettjét keresi a rendőrség. A nyomozó hatóság N. Ferenc kiskunfélegyházi lakos ellen folytat büntetőeljárást.
RészletekÁtértékelte a július közepén becsült kukorica és napraforgó termést a bőséges esőzés.
RészletekA Kecskeméti Rendőrkapitányság Lajosmizse Rendőrőrse nyomozást indított lopás vétség kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 15 éves kecskeméti lány, valamint egy 15 éves és egy 17 éves lajosmizsei fiú ellen.
RészletekA „Lakótelepi anzix” címmel megjelent olvasói panasz írója három, az alábbiakban változtatás nélkül közölt levelet küldött el szerkesztőségünknek, amelyben – a feltüntetett dátumok alkalmával – segítségért fordult a címzettekhez. (Mint mondja, a levelek kézbesítéséről szóló visszaigazolást is őrzi.) Valótlan tehát az ügyben kiadott, többek között a város polgármestere és jegyzője által jegyzett sajtóközlemény azon állítása, miszerint „a levélben szereplő tartalommal sem Kiskunfélegyháza polgármesterét, sem a VSZKSZ vezetőjét nem keresett meg senki, tehát az abban kifogásként felsorolt problémáira a megoldás keresésének a lehetőségét sem adta meg számunkra.” Olvasónk ahhoz is hozzájárult, hogy nevét és elérhetőségeit kiadjuk az önkormányzat, vagy bármely hatóság kérésére, amely a felvetett problémákkal érdemben kíván foglalkozni.
RészletekA Lakótelepi anzix c. olvasói panaszra a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság az alábbi közleményt adja ki:
RészletekKerényi János, a FIDESZ regionális pártigazgatója a kiskunfélegyházi városháza dísztermében megrendezett sajtótájékoztatón jelentette be augusztus 12-én, kedden, hogy a párt Kapus Krisztiánt indítja polgármesterjelöltnek Kiskunfélegyházán az október 12-i önkormányzati választáson. Ezzel egy időben bemutatták a FIDESZ képviselőjelöltjeit is, akik a következők:
RészletekLakótelepi anzix címmel olvasói levelet jelentettek meg az újság online oldalán, melyben a levél írója arra hivatkozik, hogy eddigi bejelentéseire semmiféle választ nem kapott sem a város polgármesterétől, sem pedig a Városfenntartó és Szolgáltató Költségvetési Szervezet vezetőjétől. Minden építő jellegű bejelentéssel, kritikával, minden felvetődő problémával az elmúlt négy évben foglalkoztunk, megvizsgáltunk, és a lehetőségek szerint a megoldást is igyekeztünk megtalálni rá.
RészletekA Bercsényi utcai víztorony a hatvanas években épült. Ötszáz köbméteres kapacitása a növekvő igények miatt szűkössé vált. A Petőfi lakótelep szomszédságában ezért kezdődött meg egy új, 1500 köbméteres torony építése. A vízművet várhatóan jövő nyáron helyezik üzembe.
Részletek