Anyanyelvünkön, a NyelvÉSZ
12 tanuló jutott tovább a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskolából a „NyelvÉsz” Anyanyelvi Tanulmányi Verseny Bács-Kiskun vármegyei fordulójába, amelyet Kecskeméten rendeztek.
Részletek12 tanuló jutott tovább a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskolából a „NyelvÉsz” Anyanyelvi Tanulmányi Verseny Bács-Kiskun vármegyei fordulójába, amelyet Kecskeméten rendeztek.
RészletekAz aszfalt szinte minden lakott területen jelen van, a légminőségre gyakorolt hatásaival viszont csak keveset foglalkoznak.
RészletekSzabadidős horgászok segítségét kéri a hazai vizek állapotának felméréséhez az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) Vízi Ökológiai Intézetének Vizes Élőhelyek Funkcionális Ökológiai Kutatócsoportja - áll az intézmény szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében.
RészletekAz alábbiakban közreadjuk az Apostoli Nunciatúra és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Állandó Tanácsának közleményét Ferenc pápa április 28. és 30. közötti magyarországi látogatásáról.
RészletekA hónapot is megilleti az ártatlanság vélelme, úgyhogy a hideg – kis hóhullás – metsző szél meg a többi ellenére is bízva a tavaszelő, böjtelő, fák havában, megkapja a levelét.
RészletekAz egyik legjelentősebb keresztény zarándokutat, a Szent Jakab utat mindössze 11 nap alatt teljesítette kerékpárral és egy hátizsákkal Héjja Bella Emerencia. A félegyházi kötődésű népzene-, népiének-tanár az út nehézségeiről, szépségeiről is idei terveiről is mesélt.
RészletekKiskunfélegyháza város számos lakója összefogást szervez Tamási Izabelláért, akinek fiatal kora ellenére meg kell küzdenie a súlyos kórral. A jótékonysági sütivásár mellett a város különféle szabadidős sportjainak képviselői is egyemberként álltak a nemes ügy mellé.
RészletekAmikor egy kicsit enged a tél szorítása, akkor gyorsan nekilódul a természet, ami soha nem a naptárt nézi, hanem egyszerű érzékelőivel az élő és élettelen környezet bonyolult kölcsönhatásaiból gyűjti információit. A legmagasabb rendű növényi rendszert képviselő fák ébrednek a legkésőbb, jobbára csak márciusban. Néhány cserje és évelő – mint a téli jázmin, a korai loncok, a som, a mogyoró vagy a hunyorok – már korábban, többnyire februárban nekividulnak virágozni.
RészletekA városrész egykori neve, a Közelszőlő, a félegyháziak dolgos kertszeretetének, a föld jó gazdaként történő megművelésének emlékét őrzi. Ez nagy érték, nem szabad lebecsülni. Egyre jobban tapasztalható, hogy a „jó gazda” szemlélet nélkül nem lesz élhető lakókörnyezetünk.
RészletekVas Antal, a Bankfalui iskola egykori igazgatója egy vele készült korábbi interjúban említette ezt a nagyon figyelemreméltó gondolatot: a fák megmaradnak. A címbeli kérdőjeles kiegészítés már napjaink továbbgondolása. Mert bizony, szükséges továbbgondolni a fenti mondatot: a fák akkor maradnak meg, ha volt valaki, aki elültette, van valaki, aki gondozza és majd lesz valaki, aki megőrzi. Fát csak az ültet, aki bízik a jövőben. A fák még ma – napjaink gyorsan pusztuló természeti világában – is a jövő növényei.
Részletek