Hirdetés
Kistérség 2020. június 6. 17:30

A Milleneumi Emlékműnél emlékeztek fülöpjakabiak

Képgaléria
A Milleneumi Emlékműnél emlékeztek fülöpjakabiak
Fülöpjakab is csatlakozott ahhoz a kezdeményezéshez, hogy minél több településen gyúljon fel az őrtűz június 4-én, este. A Millenneumi Emlékműnél Csáki Béla, volt polgármester tartott megemlékezést, majd a jelenlévők elhelyezték az emlékmű előtt a gyász koszorúit. Ezt követően átsétáltak a szabadidőparkba, ahol már várta őket a meggyújtásra váró kis farakás, és bár az eső nem kegyelmezett, 20 óra 20 perckor lángra lobbant az őrtűz. Az összegyűlt emberek ajkáról a Himnusz csendült fel, amit zenészek kíséretével elénekeltek. A Székely Himnusszal, valamint ismert dalokkal is emlékeztek az elszakított vidékekről.

Kövessen minket a Facebookon is!